nahled

Úspěch v soutěži zahradnických dovedností

V pátek 20. září se dvě žačky nižšího gymnázia měly možnost zúčastnit Mezinárodní soutěže dětí v zahradnických dovednostech, kterou pořádal Český zahrádkářský svaz, územní sdružení Moravskoslezského kraje. Školu jela reprezentovat Tereza Klimková (1B8) pod soutěžním číslem 20 a Adéla Kuchařová (4A8) pod soutěžním číslem 19.

Holky musely prokázat nejen šikovnost při tvorbě aranžmá z živých rostlin a splnit zadání úkolu, ale také prokázat znalosti z oboru botaniky a pěstování rostlin při testu. Nakonec je čekala nejtěžší disciplína - rozpoznat 40 připravených rostlin, a to včetně semen. Rostliny byly často bez květů, o to to měly holky těžší. Přesto si vedly skvěle a ve všech úkolech obstály a velmi hezky se v soutěži umístily.

Soutěže se letos účastnilo 34 žáků z České a Slovenské republiky, Adéla Kuchařová se umístila na krásném 8. místě, Tereze Klimkové se podařilo obsadit pomyslný stupínek vítězů a skončila třetí. Holky si užily jak soutěž, tak doprovodný program, který pro nás zahrádkářský svaz připravil.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).