nahled

Úspěch v soutěži mladých zahrádkářů

V pátek 26. 4. se vybrané žačky nižšího gymnázia zúčastnily soutěže Mladý zahrádkář pořádané Českým zahrádkářským svazem. Soutěž byla určena žákům 4.- 9. třídy základních škol a odpovídajícím ročníkům gymnázií. Do letošního ročníku se zapojilo kolem 40 žáků.

Holky se pilně připravovaly na test teoretických znalostí i poznávání rostlin, kde musí pojmenovat rostliny planě rostoucí, rostliny okrasné i určit název rostliny podle semene. Než pořadatelé vyhodnotili výsledky, prohlédly jsme si skleníky a okolí zahradnické školy. Ze skleníků byla odvolána Linda Havránková na rozstřel o první místo. A jak to všechno dopadlo?

V mladší kategorii reprezentovaly školu 3 dívky primy A a všechny předvedly výborné znalosti. Linda Havránková skončila nakonec na druhém místě, Adéla Černíková na třetím místě a čtvrté místo patřilo Natálii Rennerové. Starší kategorii jsme měli zastoupenu dvěma žačkami. Adéla Kuchařová (3A8) skončila na druhém místě a první pozici obsadila Nicola Walczyková (4A8), která postupuje do národního kola.

Všem soutěžícím blahopřejeme, děkujeme za pěknou reprezentaci školy a Nicole přejeme hodně štěstí do kola národního.

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).