nahled

Úspěch v okresním kole biologické olympiády

Poslední dva dubnové týdny jsme vyslali čtyři žáky, kteří nejlépe uspěli v školním kole biologické olympiády v kategorii C a D, do Střediska přírodovědců v Ostravě-Porubě. Žáci si měli ještě více prohloubit své znalosti, které souvisely s tématem pro letošní ročník – Život stromů. Všichni zodpovědně vypracovali vstupní úkol a zvolili si téma Památné stromy. Mimo studia tedy i cestovali, fotili a zapisovali informace o starobylých stromech v našem okolí.

Okresní kolo probíhalo v obou kategoriích podobně – po prezenci, přivítání a odevzdání vstupních úkolů začalo prověřování znalostí a dovedností žáků – psali test, poznávali přírodniny a řešili praktické laboratorní úlohy. A pak už jen nervózně všichni očekávali, jak to celé dopadne. A jak to dopadlo? Výborně.

Ve čtvrtek 23. 4. se v kategorii D na prvním místě umístil žák 2A8 Martin Beránek a krásné čtvrté místo obsadil žák 2B8 Vojtěch Polák.

V pondělí 27. 4. jsme si opět jeli pro zlato. V kategorii C se na prvním místě umístil žák 3A8 Mikuláš Římánek. Karolína Bortelová se sice neumístila mezi nejlepšími, ale alespoň si soutěž zkusila a zjistila, kde má ještě nedostatky, které je třeba vypilovat pro příští rok.

Všem soutěžícím moc děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a postupujícím do krajského kola přejeme hodně štěstí.

nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).