Úspěch našich studentů v okresním kole olympiády v českém jazyce

Ve dnech 6. a 7. 2. 2014 ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici proběhlo krajské kolo olympiády v českém jazyce. Mezi zhruba stovkou soutěžících v první kategorii (tedy studenti tercií a kvart a příslušných ročníků základních škol) a padesátkou vítězů školních kol v druhé kategorii (střední školy) jsme i my měli svá želízka v ohni. Přestože se vítězka školního kola v první kategorii Ivona Szturcová ze třídy 4B8 nemohla tohoto klání zúčastnit, nahradily ji Kateřina Harhajová a Leona Sabolová, obě z téže třídy, které se shodně umístily na druhém stupínku školního kola.

Ve druhé kategorii byli účastníci jasní: Petr Fridrišek, který ve školním kole dosáhl plného počtu bodů, což se podaří málokomu, a Kryštof Polášek, který skončil jen v těsném závěsu s minimální bodovou ztrátou. Oba naši favorité jsou z 8B8, okresní kolo olympiády jsme jim tak mohli nadělit jako malý předmaturitní trénink.

Poslední dva předprázdninové dny se pak staly datem velkého češtinářského souboje na okresní úrovni. A naši studenti hájili barvy gymnázia opravdu zdárně. Nesáhli jsme sice po zlaté medaili, to se ale podařilo i málokterému z našich olympioniků v Sochi, přesto jsou výsledky reprezentantů Gymnázia, Ostrava–Hrabůvka, víc než chvályhodné.

V první kategorii obsadila Katka Harhajová mezi stovkou soupeřů krásné 6. místo a také Leona Sabolová svým umístěním v první třetině startovního pole ukázala, že jsme zdatnými soupeři na češtinářském poli.

V druhé kategorii pak vynikajícího umístění dosáhl Petr Fridrišek, jemuž o pouhé dva body unikla bronzová medaile, a musel se tak smířit s oním nešťastným bramborovým umístěním. Mezi padesátkou soupeřů je to však nádherné umístění, za něž Petrovi děkujeme a blahopřejeme ke skvělému výsledku. A opět v těsném závěsu se ztrátou jednoho jediného bodu za Petrem Fridriškem skončil Kryštof Polášek, jemuž toto bodové skóre přineslo krásné šesté místo, za něž si zaslouží naše ocenění.

Oba maturanti tak předvedli své skvělé češtinářské cítění a znalosti a už před svou závěrečnou zkouškou dokázali, že čeština pro ně není španělskou vesnicí a před svým odchodem ze školy přidali do sbírky skvělých umístění našich studentů další dvě trofeje.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).