nahled

Úspěch našich florbalistů

Letos se naše škola už počtvrté účastní oficiálního turnaje Českého florbalu, který je určen pro střední školy a nese název KB Florbal Challenge.

První (okresní) kolo se konalo 27. 11. 2019 v ČPP Aréně, kde jsme pod vedením paní profesorky Zineckerové vyhráli všechny zápasy a postoupili do krajského finále.

Krajské finále se uskutečnilo 16. 1. 2020 opět v ČPP Aréně a účastnit se ho mělo 5 týmů včetně nás. Zde už nás vedla paní profesorka Dymáčková. Tým, který reprezentoval SŠ z Nového Jičína, ale nedorazil, takže nás čekaly 3 zápasy místo původních 4. Náš tým měl vysoké ambice a porážku nebo neúspěch si nepřipouštěl. V prvním zápase jsme čelili starému známému soupeři, tedy týmu z Wichterleho gymnázia, který nás již několikrát porazil. Tentokrát jsme ale zápas lépe zvládli my. Přestože byl náš výkon poněkud rozpačitý, dokázali jsme soupeře porazit 3:1. Následoval soupeř ze Střední průmyslové školy v Karviné. Tento zápas byl oproti prvnímu o dost lehčí a dokázali jsme vyhrát 5:0. V posledním zápase šlo o všechno, jelikož jsme turnaj měli rozjetý pěkně. Postavili jsme se proti týmu Kolofík, který zastupoval Střední technickou školu v Opavě. Do zápasu jsme vstoupili dobře a po pár sekundách jsme se mohli radovat z prvního gólu. Zápas to byl napínavý, ale nakonec jsme porazili i posledního soupeře, tentokrát 4:2.

Náš tým se tedy mohl radovat z postupu do Národního finále: Východ, které se bude konat v Brně. Přesný termín ještě není známý, ale bude se konat někdy mezi 16. březnem a 3. dubnem.

Děkujeme pani profesorce Dymáčkové a paní profesorce Zineckerové, že nás na turnajích vedly.

Soupiska týmu: Martin Gattnar, Jan Slaběňák, Richard Pum, Michaela Kubečková, Dominik Nedveis, Štěpán Šeděnka, Lukáš Kornecký, Matěj Matoška, Tomáš Mocek, Jiří Pudich, Štěpán Švancer

nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).