nahled

Úspěch Mladých zahrádkářů

V úterý 19. 4. se šest studentů nižšího gymnázia zúčastnilo soutěže Mladý zahrádkář, jež se konala na školním statku Zahradnické školy Ostrava. Jedná se o tradiční soutěž, která prověřuje převážně znalosti ze zahradnictví, botaniky, zdravovědy, ekologie a také z poznávání rostlin a semen.

Letos se do soutěže zapojili 3 studenti a studentky z primy v mladší kategorii a 3 studenti z tercie v kategorii starších. Měření sil bylo rozděleno do dvou částí – teoretického testu a poznávačky.

I když dopředu nikdo neobdržel žádné seznamy otázek ani rostlin, které by se na soutěži mohly vyskytovat, každý se měl možnost připravovat samostudiem, například procházením otázek z minulých let či pozorováním a určováním rostlin ve svém okolí. A to zástupci naší školy zvládli skvěle, o čemž vypovídají vynikající výsledky!

Rozdělování předních míst se proměnilo v souboj mezi naším gymnáziem a Březinovou základní školou. Ve starší kategorii se na pěkném 6. místě umístil Martin Hrubý, o 4. místě Vojtěcha Poláka musela rozhodnout až rozstřelová otázka (shoda bodů s dívkou z Březinovy základní školy). O „bednu“ ho připravila levandule. Na krásném 2. místě se umístil Martin Beránek, který měl všechny testové otázky bez chyby, při jejich sečtení s poznávačkou ho však o vítězství připravila další ze žákyň Březinovy základní školy, a to o jeden jediný bod.

V mladší kategorii se na 5. místě umístil Tomáš Pravda, „bramborovou“ medaili si odnesla Tereza Dančáková. Není žádným překvapením, že 3. a 2. příčku obsadila opět „Březinka“, potom ale nastala chvíle našeho triumfu. Na fantastické první příčce se umístila naše Tereza Chvílová, která si tímto zajistila postup do Národního kola soutěže v Praze!

Po skončení měli soutěžící možnost projít si skleníky na statku a zakoupit si nejrůznější sazenice, čehož bez váhání využili. Celá soutěž se dá hodnotit velmi kladně, studenti našeho gymnázia ukázali, že ani zahradničení jim není cizí, a my už nyní můžeme držet palce Tereze a přát jí úspěch v Praze!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).