Unikátní příležitost – lékařská praktika pro naše studenty

Kdo je připraven, není překvapen. A být překvapen u přijímacích zkoušek na jakoukoli školu se nevyplácí, na medicínu obzvlášť. To si uvědomují i naši studenti čtvrtých ročníků a oktáv. Vítají proto příležitost, kterou jim naše škola jako jedna z mála v Ostravě nabízí.

Už několik let je Gymnázium, Ostrava-Hrabůvka, součástí projektu s názvem „Integrace SŠ studentů do výuky fyziologie" pořádaného Lékařskou fakultou Ostravské univerzity. Celkem se jedná o osm laboratorních cvičení konaných v moderním prostředí lékařské fakulty, které jsou určeny pro zájemce o studium medicíny a dalších příbuzných oborů vyučovaných na LF OU. Této příležitosti má možnost využít každoročně 12 studentů naší školy.

Jednou za čtrnáct dní, vždy v pondělí, tak zamíří na dvouhodinová praktika na LF OU, aby se postupně seznamovali s tématy, jakými jsou např. hematologie, respirační systém, kardiovaskulární systém, oko, svaly nebo mozek. Fyziologická praktika jsou vhodnou přípravou pro přijímací zkoušky na vysokou školu, a navíc jsou zcela zdarma. Jediné, co si studenti musí obstarat, je potvrzení praktického lékaře o očkování proti hepatitidě typu B a dále musí zvládnout test z biologie člověka.

Letošní první informační schůzka se uskuteční 21. 9. 2016 v 16 hod v nové budově v učebně ZY 101, kde bude přítomna proděkanka Mgr. Ivona Závacká, PhD., šéf Ústavu fyziologie OU MUDr. Bužga a garant kurzů MUDr. Švorc. Samotná praktika pak začnou 3. 10. 2016.

Věříme, že připravená praktika budou pro studenty stejně atraktivní jako v minulých letech a jejich absolvování jim usnadní cestu k přijetí ke studiu medicíny či jiných přírodovědných oborů.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).