UniFO o.s.

Úspěchy UNIFA

Studentské společnosti jsou na naší škole dlouholetou tradicí.

I ve školním roce 2007/2008 čtrnáct chlapců a dívek založilo studentskou firmu s názvem UNIFO o.s. (Unikátní fikaní Ostraváci), jejíž předmětem podnikání se stala pořadatelská a výrobní činnost. Studenti přišli na trh s výjimečným ekologickým pytlíkem na tělocvik, s jutíkem. Naše celoroční snažení a píli jsme mohli předvést v soutěžích pořádaných neziskovou vzdělávací organizací Junior Achievement.

Náš první úspěch přišel v soutěži MESE, což je simulovaný tržní systém, kdy se tým UNIFO umístil na prvním místě. Náš další úspěch byl postup v soutěži STUCO (soutěž o nejlepší studentskou společnost) do celorepublikového kola. Po dlouhých přípravách a odhodlání jsme tuto soutěž vyhráli a stali se tak nejlepší studentskou společností České republiky.

Tímto však naše činnost neskončila. O letních prázdninách jsme reprezentovali Českou republiku v evropském finále STUCO. Soutěž jsme nevyhráli, ale i tak jsme předvedli mezi tři a třiceti zeměmi skvělý výkon a získali nové zkušenosti.

Ples

My, studentská společnost UniFO o. s. vás všechny srdečně zveme na školní ples. Vážení studenti, rádi bychom Vám tímto prohlášením oznámili, že tradičně pořádaný školní ples se z plánovaného termínu 22. 2. přesouvá na den 28. 3. z Domu kultury města Ostravy do nám všem známého Domu kultury Akord. Rádi bychom udrželi dosavadní kvality plesu a pro naše studenty chceme jen ty nejlepší pomínky. Lístky na školní ples budou v prodeji od 4. 2. u studentů 7B8 a 3A4, Robina Petráska a Zuzany Křížové, nebo přes internet na stránkách studentské společnosti, www.unifo.cz. Na těchto stránkách Vám budeme průběžně podávat další informace.

Studentská firma UniFO o.s. by vás ráda přivítala v novém školním roce. Na tento rok pro vás připravujeme pestrou škálu akcí. Doufáme, že se jich zúčastníte a budete spokojeni.

Již za pár dnů se k vám vypraví lidé z naší firmy, aby zjistili, jaká jsou vaše přání, co se týká změn a akcí, které by vás potěšily. Prosíme vás o jedno, a to, abyste to brali vážně. Neděláme to pro nás, ale pro vás. A těšíme se na naši vzájemnou spolupráci.

Předem bychom vám rádi poděkovali za spolupráci a těšíme se na naše brzké shledání.

S přáním krásného dne vaše firma UniFO o.s.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).