nahled

Une journée à la française

Francouzská aliance (AF) v Ostravě každoročně pořádá v říjnu až listopadu Francouzský podzim. Jedná se o pestrou nabídku kulturních a společenských akcí, jako je promítání filmů v původním znění, přednášky, výstavy v Domě umění nebo v prostorách AF, ochutnávky francouzských specialit – vín a sýrů, koncerty apod.

Studenti francouzštiny absolvovali opravdový journée à la française (den po francouzsku). V pátek 21. 10. jsme nejprve zhlédli film v Minikinokavárně, potom jsme si prohlédli výstavu belgické fotografky, kterou inspirovala různá místa v Ostravě.

Den byl završen posezením v bageterii La petite conversation (Lapeko), kterou si pronajal v Ostravě žijící sympatický Belgičan David Girten. Ochutnali jsme belgické pralinky, croque monsieur (sýrový sendvič), různé typy baget, croissant a čokoládu. Lapeko není jen místem degustace. Pořádají se tam i kulturní večery. Můžete se objednat na ochutnávku Moules et frites (mušle a hranolky), typického belgického národního jídla. A jestli chcete rozšířit své jazykové schopnosti, navštivte restauraci v úterý odpoledne, kdy můžete konverzovat francouzsky.

Une journée à la française se podařil, jak svědčí ohlas zúčastněných. Připojuji názor studentky 6A8 Boženky Klepšové:

Il était très jolie journée ensoleillée et nous sommes allés au café belge au centre ville. Ce qui possède le café est un belge très sympa qui s‘appelle David. Nous avons pris un café avec un croissant et une praline du chocolat qui était excellente. Nous avons passé une journée agreáble française grace à notre professeur Dagmar Štensova.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).