Ukončení projektu Modernizace posluchárny fyziky a laboratoře chemie

20170919poslucharna.png
Operační program: Integrovaný regionální operační program
Registrační číslo projektu CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_050/0002630

Předmětem projektu byla modernizace posluchárny fyziky a laboratoře chemie, včetně váhovny, Gymnázia, Ostrava-Hrabůvka, p.o., v ceně cca 1 700 000 Kč, přičemž 90% částky je financováno ze zdrojů EU, 10% hradí škola z vlastního rozpočtu.

Posluchárnu fyziky jsme vybavili novým nábytkem, zkvalitnili jsme tak posluchárenské zázemí. Žákovská pracoviště byla doplněna instalací zásuvek na 230 V.

Laboratoř chemie jsme vybavili novým skříňovým nábytkem pro uložení pomůcek a laboratorního skla, pevnými pracovními stoly s bezpečnostním povrchem, laboratorním mycím stolem, židlemi. Veškerý nábytek splňuje přísné bezpečnostní normy a předpisy. Součástí laboratoře chemie je i váhovna, která slouží k uskladnění a přípravě chemikálií. K uskladnění jsme zajistili nové skříně, k uložení jedů pak speciální uzamykatelné skříně. K přípravě pak 4 laboratorní stoly a židle. Dále jsme pořídili myčku laboratorního skla, sušárnu, magnetickou míchačku s ohřevem, digitální poloautomatické váhy, binokulární mikroskop.

Hlavním cílem projektu byla modernizace přírodovědných poslucháren a laboratoří, která navázala na předchozí projekty. Navyšujeme tak komfort a možnosti žáků při studiu, přípravě na VŠ přírodovědného zaměření a zpracovávání úkolů různých olympiád a soutěží.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).