nahled

Učíme na ZŠ Junácká

Dne 15. 12. jsme se vydali na ZŠ Junáckou s připraveným programem pro zájemce z 5. a 9. ročníků. Přivítali nás nadšení žáci a přátelské prostředí.

Náš program ve třídě páťáků jsme zahájili vánoční tematikou. Natálie Rennerová a Lucie Pravdová si pro děti připravily anglické křížovky a naučily děti vánoční slovní zásobu. Denča Kovaříková, Danča Jalůvková, Amča Šimčíková a Jarda Ďulík si s dětmi zazpívali koledy a popovídali o vánočních tradicích. Další hodinu na téma Barevné vidění zvířat si připravili Artur Damian Marek se svým týmem, ve kterém byli Tomáš Dinaj, Ondřej Bejdák a Marek Novobílský. Třešničkou na dortu byla Arturova přednáška na téma Vznik života ve vesmíru. Děti byly velmi zvídavé a i po konci vyučovací hodiny měly spoustu dotazů.

V devátém ročníku se studenti zaměřili na přípravu k přijímacím zkouškám. Tématem hodiny jazyka českého si Viktorie Helešicová a Jakub Vala (4A4) zvolili Typy vedlejších vět a jejich určování. Kuba se rozhodl i pro matematiku, kde s žáky procvičoval vzorce, obsahy, objemy a povrchy. V další hodině s dětmi počítaly rovnice Katka Slováková a Sára Michalczyková (4A4). Příprava na přijímací zkoušky je zcela jistě náročná, a tak se kluci ze septimy A, Vojtěch Vlček a Karel Kania, rozhodli zpestřit výuku prezentací o Balkánu.

Ze Staré Bělé jsme odcházeli spokojeni se svým výkonem a někteří možná již rozhodnuti o své budoucí kariéře. Povolání učitele je přece skvělá volba!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).