nahled

Turnaj ve volejbale - okresní finále

Ve čtvrtek 27. 11. se výběr chlapců vyššího gymnázia zúčastnil okresního finále ve volejbale, kde se střetl s nejlepšími ostravskými školami. Už před turnajem nás bohužel postihly různé problémy. Kvůli zraněním jsme nemohli využít služeb kapitána Vaška Čevely ani dalšího kvalitního smečaře Michala Vašátka. Náš útok tak velmi utrpěl. Další nepříjemností bylo, že o datu konání turnaje jsme se dozvěděli 2 dny předem, takže jsme nestihli udělat ani jeden trénink a byli jsme rádi, že vůbec poskládáme tým.

I přes tyto peripetie jsme šli do turnaje natěšení a odhodlaní. Bylo však zřejmé, že po nejvyšších metách sahat nebudeme. Ve dvou skupinách na sebe narazilo celkem 6 zúčastněných týmů. My se nejdříve střetli s Obchodní akademií Poruba, kdy jsme po rozpačitém úvodu prohráli první set 9:15, ve druhém jsme však zabrali, a vyhráli tak poměrem 15:10, což znamenalo remízu. Na míče jsme však prohráli, což pro nás neznamenalo příliš dobrou výchozí pozici. Ve druhém zápase s dopravním učilištěm jsme i přes velký vzdor a vyrovnané sety prohráli 0:2 a kvůli remíze našich soupeřů ve skupině to pro nás znamenalo konec.

Je škoda, že jsme byli takto oslabeni, být v plné sestavě, myslím, že se pereme o vítězství. Na kdyby se ale nehraje a nám nezbývá než radovat se z postupu z prvního kola a ze solidního výkonu v okresním finále navzdory neúčasti našich největších opor. Příští rok se však určitě pokusíme naše umístění vylepšit!

Školu reprezentovali: kapitán Tomáš Chochola, Marek Schwalbe , Jan Mandrla, Tomáš Vojkůvka, David Vronka, Matěj Kučera a manažer Tony Skřipčák.

nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).