nahled

Turnaj v pétanque

Blíží se konec školního roku, a tak jsme si v pátek 16. června spolu s ostatními spolužáky z francouzštiny přivstali a vydali se pod vedením paní profesorky Brachaczkové ven, abychom si zahráli tradiční francouzskou hru pétanque. Na rovnou plochu se položí kulička, jíž se říká cochon (prasátko), a hráči poté házejí kovové koule tak, aby dopadly co nejblíže k němu. Bod získává ten, jehož koule je k prasátku nejblíže.

Rozděleni jsme byli do dvojic, abychom měli větší šance na vítězství, než kdybychom hráli každý sám za sebe. Jedná se o pohodovou a příjemnou aktivitu, nejspíše proto je ve Francii tolik oblíbená, hlavně na venkově. Francouzi někdy aux boules hrají i celé odpoledne. Nám se prvních několik kol příliš nedařilo a koule končily ve značné vzdálenosti od prasátka, ale ke konci už šel vidět pokrok!

Travnatá plocha u hřiště kousek od školy sice nebyla zcela rovná, avšak i přesto se všichni dobře pobavili a každé družstvo získalo alespoň 1 bod, což je podle mě úspěch, jelikož nikdo z nás nemá pétanque natrénovaný. Několikrát došlo i na přeměřování vzdálenosti. Nejvíce se dařilo Dorotce Kropáčkové (5A8), která dokázala vychytat ten správný hod. Všichni jsme si užili příjemné ráno, naučili se něco nového a ochutnali trochu toho francouzského savoir vivre – umění žit.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).