nahled

Turnaj 17. listopadu ve volejbale a okresní finále ostravských středních škol

Ve středu 21. 11. 2018 se školní chlapecké volejbalové družstvo složené ze studentů vyššího gymnázia zúčastnilo tradičního Turnaje 17. listopadu ve volejbale organizovaného gymnáziem Volgogradská. Na turnaji se sešly volejbalové reprezentace z devíti ostravských gymnázií a byly rozděleny do tří skupin. Hrálo se na dva sety do 21 bodů. V naší skupině se sešla velmi vyrovnaná družstva a všechny zápasy skončily remízou. Následné porovnání celkových skóre jednotlivých družstev ukázalo, že do finálové skupiny postupuje náš školní tým. V zápasech o 1. až 3. místo jsme hráli nejprve s Wichterleho gymnáziem, které jsme porazili 2:0. Následoval zápas o prvenství s loňským vítězem z Gymnázia Hladnov. Tady už nám síly nestačily, a tak jsme obsadili celkově 2. místo s postupem do okresního kola, které se konalo ve středu 28. 11. 2018 ve Sportovní hale SPŠEI na Sokolské ul. Zde jsme bez problémů postoupili ze skupiny do semifinále, kde jsme narazili na budoucího vítěze turnaje, tým Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky. Jelikož byl složen z aktivních volejbalistů, neměli proti němu naši studenti moc šancí. Přesto hráli velmi dobře a v jednu chvíli v druhém setu dokonce vedli. Čekal nás tedy zápas o 3. a 4. místo se starým známým družstvem z hladnovského gymnázia. Ve velmi vyrovnaném a napínavém zápase jsme nakonec prohráli 2:1 a obsadili celkové 4. místo. Všem děkujeme za reprezentaci naší školy.

Školu reprezentovali: Smelík Aleš, 5A8, Kuldan Tomáš, 6B8, Wilam Martin, 7A8, Mazůch Filip, 7A8, Štefek Martin, 7B8, Dlouhý Ondřej, 3A4, Kašík Ondřej, 8A8, Gaščík Marek, 8A8, a Nečesaný Tomáš, 8A8.

Také děvčata dala dohromady školní družstvo a v pondělí 26. 11. 2018 nastoupila proti ostatním týmům ostravských gymnázií. Ve skupině se jim však podařilo vyhrát jen jeden zápas ze tří, čímž pro ně tedy turnaj skončil. I když se jim nepodařilo dosáhnout výraznějšího výsledku, bylo jejich vystoupení důstojné a také zaslouží poděkování za vzornou reprezentaci našeho gymnázia.

Školu reprezentovaly: Nováková Klára, 6A8, Lukendová Marie, 6B8, Pavlíčková Anna, 6B8, Martínková Terezie, 3A4, Šarapatková Anna, 8B8, a Klásková Klára, 8B8.

nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).