nahled

Turnaj 17. listopadu ve volejbale

Turnaj 17. listopadu ve volejbale - chlapci (15. 11. 2017)


Dne 16. 11. se desetičlenný výběr Gymnázia, Ostrava-Hrabůvka, vydal reprezentovat školu ve volejbale. Středoškolský turnaj ve volejbale se konal stejně jako každým rokem na palubovce Gymnázia, Ostrava-Zábřeh, a jako každým rokem jsme doufali v umístění na předních příčkách.

Začátek turnaje našemu výběru vycházel dobře, neboť úvodní 2 zápasy skončily vítězně na sety 2:0. Náš tým předváděl šikovné výkony vzhledem k tomu, že se tým skládal převážně z rekreačně hrajících hráčů, a přidal i pár oku ladících akcí zakončených smečí či skvělým blokem.

Avšak ve čtvrtém utkání jsme potkali rovnocenného soupeře. Zápas byl velmi vyrovnaný, tudíž se musel rozhodnout až ve třetím setu, v němž jsme tahali za kratší konec, a výsledek pro nás bohužel skončil porážkou. To pro nás znamenalo, že pokud chceme uvažovat o postupu do městského kola, musíme následující zápas vyhrát. Do zápasu jsme nastoupili s odhodláním se o výsledek poprat. Bohužel série nevydařených akcí a trápení v útočné fázi ukončily první set v náš neprospěch. V pauze mezi sety kouč uklidňoval celý tým a nabádal hráče k jednoduché hře a k pokusu zápas obrátit. To se také podařilo, a tak po dvou setech ukazovala tabule skóre 1:1. Ovšem jako v předchozím utkání jsme opět tahali za kratší konec a soupeř nás nakonec udolal výsledkem 15:7 v prodlužujícím třetím setu. Což zápas ukončilo, stejně jako naše naděje na postup.

Výsledné umístění pro náš tým bylo bronzové, odměněné diplomem a velkým frgálem. Z turnaje jsme si odnesli spoustu zkušeností do dalších ročníků středoškolského turnaje ve volejbale. V příštím roce budeme opět usilovat o postup do městského kola.

Dalibor Vrtaník, 7A8


Školu reprezentovalo družstvo ve složení: Jan Mandrla, 8B8, Martin Wilam, 6A8, Tomáš Soukup, 6A8, Filip Mazůch, 6A8, Martin Štefek, 6B8, Martin Adámek, 6B8, Tomáš Kuldan, 5B8, Marek Gaščík, 7A8, Dalibor Vrtaník, 7A8, a Vojtěch Dohnal, 5A8.


Turnaj 17. listopadu ve volejbale - děvčata (20. 11. 2017)


Na turnaj jsme nepřišly s nějakými velkými ambicemi, protože jsme neměly dost času natrénovat a oproti minulému roku jsme byly lehce oslabeny o počet holek, které hrály volejbal„profesionálně“. Po zhlédnutí prvního setu našich protihráček jsme ještě v šatně uskutečnily velkou poradu. Na té jsme přeorganizovaly celé postavení na hřišti a změnily všechno, na čem jsme byly domluvené i s panem učitelem Kuldanem, který se porady neúčastnil. Přes prvotní zmatky jsme nastoupily do prvního setu s úsměvem na tváři. Bohužel nám vítězství uteklo, a to o jediný bod. Ve druhém setu jsme byly trochu rozpačité a rozhozené myšlenkami na to, jak ještě zkusit změnit styl hry. S trochu větším rozdílem jsme opět prohrály. Další zápasy se odehrávaly podobně jako druhý set s Havlovkou. Na hřišti se měnily nálady jako na běžícím páse. Euforické záchvaty ze získaných bodů střídala nervozita a napětí z nevydařených příjmů, smečí či samotných podání nebo vztek na nízký strop v tělocvičně.

Celý turnaj jsme ale držely všechny při sobě a snažily se navzájem podporovat. Myslím, že jsme si celý turnaj všechny užily, i když jsme skončily až na posledních příčkách celkového pořadí. Těším se na další ročník!

Terezie Martinková, 2A4


Školu reprezentovalo družstvo ve složení: Monika Kokešová, 8B8, Klára Klásková, 7B8, Terezie Martínková, 2A4, Alena Čevelová, 7A8, Klára Nováková, 5A8, Pavla Kozubová, 5A8, Marie Lukendová, 5B8, Pavlíčková Anna, 5B8.

nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).