nahled

Turnaj 17. listopadu ve volejbale

Děvčata obsadila pěkné 4. místo ve volejbale


V pátek 15. listopadu se na Gymnáziu v Ostravě-Zábřehu uskutečnilo základní kolo ve volejbale dívek – Turnaj 17. listopadu. Tým naší školy ve složení Eva Hrabovská, Markéta Mrázková, Silvie Ostřížková (všechny 6B8), Veronika Batková, Hana Fukalová, Eliška Venhudová, Katka Slobodníková (5A8), Martina Smrečani (5B8) a Veronika Franková (2A4) bojoval v základní čtyřčlenné skupině. Pod vedením kapitánky Evy Hrabovské a psychologickém koučinku profesora Skály se děvčata vzepjala k výborným výkonům a první dva zápasy vyhrála v poměru 2 : 0 na sety! V další fázi turnaje tým narazil na silnější soupeřky, ale bojoval – odvrátil např. 7 mečbolů (!!!), a nakonec zápasy v semifinále a v boji o 3. místo prohrál. Nicméně je potřeba děvčata pochválit za velké nasazení, „srdíčko“ a týmový výkon. Tento tým má určitě v sobě potenciál v dalších letech uspět ještě lépe!Skládání školního týmu na letošní Turnaj 17. listopadu ve volejbale chlapců, který se konal ve středu 13. 11., bylo problematické již od počátku, neboť dva důležití hráči Vašek Čevela a David Travinský si léčí zranění. Nastoupili jsme tedy ve složení Roman Venhuda, Hung Doan, Stanislav Riger, Tomáš Chochola, David Vronka, Michal Vašátko, Marek Schwalbe a Tony Skřipčák.

První dva zápasy s družstvy Gymnázia Olgy Havlové a Sportovního gymnázia jsme bez problémů vyhráli 2:0. V posledním zápase ve skupině jsme s Wichterleho gymnáziem remizovali, ale to nám stačilo k postupu z prvního místa. V semifinále jsme narazili na družstvo z hladnovského gymnázia a tady se projevila absence Davida a Vaška. Chyběl nám důraznější útok a starší a silnější hráči soupeře nám svým tvrdým smečováním nedali šanci.

V zápase o 3. a 4. místo jsme opět narazili na tradičního soupeře z Wichterleho gymnázia. Naši studenti byli k získání 3. místa motivováni nejen touhou po vítězství, ale také vědomím, že první tři družstva získají sladkou odměnu. Jejich bojový pokřik "Koláčky!" soupeře zřejmě udivil natolik, že jsme zápas vyhráli. Odměnou byla tedy nejen radost z bronzového umístění, ale také krabice s věnečky. Jelikož Standa Riger musel z turnaje odejít dříve, snědl jsem přebývající zákusek já. Takže pokud bude Standa chtít, jsem připraven s ním navštívit nejbližší cukrárnu, aby ani on nepřišel zkrátka.

Na závěr je třeba poznamenat, že ve finále se střetla družstva Biskupského gymnázia a Gymnázia Hladnov. Hra obou týmů měla vysokou úroveň a o vítězství se rozhodovalo až ve třetím, zkráceném setu. V něm zvítězili chlapci z Biskupského gymnázia 16:14.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).