nahled

Turnaj 17. listopadu v odbíjené děvčat

Na letošní turnaj 17. listopadu v odbíjené přicházela děvčata s touhou po obhajobě loňského vítězství. Jelikož se sešlo devět družstev, byly vytvořeny tři skupiny, ze kterých vítěz postupoval do finálového klání. První zápas jsme hráli s týmem z Gymnázia Hladnov. Nervozita způsobila, že na začátku prvního setu darovala naše děvčata soupeři asi pět bodů díky vlastním chybám při podání a útoku. Uklidnění přišlo naštěstí rychle a tento důležitý zápas s dobře hrajícím soupeřem jsme vyhráli 2:0 na sety. Po menší pauze nás čekal druhý tabulkový soupeř, a to domácí družstvo gymnázia Volgogradská. Od začátku utkání jsme s jistotou získávali body, ale hra našeho týmu nebyla dobrá. Při oddechovém čase si to děvčata ujasnila, začala hrát soustředěněji a zápas s přehledem vyhrála. Postoupili jsme do finálové skupiny a jako první nás čekalo utkání s týmem Wichterleho gymnázia. Bohužel přišla krize a první set jsme těsně prohráli. Ani první polovina druhého setu se pro nás nevyvíjela příznivě. Po druhém oddechovém čase se nám však podařilo odehrát několik úspěšných míčů, holky se dostaly do tempa, začaly sbírat jeden bod za druhým a po fantastickém výkonu vyrovnaly skóre na 1:1 na sety. Soupeřky na vývoj utkání nedokázaly zareagovat a třetí set jsme s přehledem vyhráli. Bezprostředně poté nás čekal poslední zápas s družstvem Matičního gymnázia. Bohužel po třísetové bitvě, která děvčata stála hodně psychických i fyzických sil, jsme nedokázali soupeře s dobře organizovanou hrou, důrazným podáním a útokem přehrát. Holky tedy obsadily v turnaji 2. místo a postoupily do okresního kola. Všem děvčatům děkujeme za vynikající výkon a vzornou reprezentaci školy.

Náš tým hrál ve složení: kapitánka Batková Veronika, Slobodníková Katka, Venhudová Eliška, Boženská Tereza (všechny 8A8), Kokešová Monika (7B8), Martínková Terezie (1A4), Klásková Klára (6B8) a Barvíková Eva(6A8).​