nahled

Triatlon a naši studenti

V roce 2006 se mi poprvé povedlo přivést na start Xtreme Triathlon Brušperk dva studenty - Lukáše Muladiho (1988) a Ondřeje Janečku (1989). Oba byli velmi slušnými běžci a všestrannými sportovci. Lukáš měl tenkrát obrovskou smůlu, když ho na cyklistické části zastavil defekt. Ondra měl naopak "problémy" s plaváním, které však vykompenzoval vynikajícím kolem. Tajně jsem doufal, že je to nadchne a společně k tomuto sportu přitáhneme i další spolužáky. Bohužel, zejména dlouhé plavání (800 m) je strašákem pro většinu lidí. Lukáš se víceméně pravidelně účastní (aktivně i pasivně) společně s bratrem, Ondra se už neukázal.

Po několika letech dozrála generace dalších neméně šikovných sportovců. Loni okusili tento triatlon Adam Matěj (1993) a Václav Chochola (1993). Opět se ukázalo, že plavání není jejich silnou stránkou. Oba však triatlon dokončili - dal jim zabrat, ale pocity plné endorfinů (hormony "štěstí") je motivovaly k další práci na svých tělesných schránkách.

Rok se sešel s rokem a na startu letošního ročníku (11/06/2011) se oba ukázali odhodláni poprat se nejen s tratí a soupeři, ale i se svým loňským časem. Lukáš se věnoval během roku více škole než sportování, a proto se rozhodl pouze pro roli diváka. Ke svému prvnímu triatlonu v životě se však chystal další náš student - Jakub Šlachta (1998!!!), který se stal suverénně nejmladším účastníkem! Vzhledem k věku nemohl čekat výsledek "na bednu" (kategorie žáků či juniorů nejsou vypsány), nicméně ukázal obrovské odhodlání a vůli. Závod mu trval něco málo přes 2 hodiny a 18 minut!!! Starší spolužáci byli samozřejmě rychlejší. Oba si výrazně zlepšili časy z loňska a zejména Vašek mi začíná "dýchat na paty" (tak to má být!)!

O 14 dnů později se se mnou Vašek zúčastnil Bolatického triatlonu. Závod je časově delší, tím i náročnější, za to však má kategorii do 18 let. A v té se Vašek umístil na 2. místě!!! Z dosažených časů je vidět, že nejvíce mu sedí kolo, ale snad ho tento úspěch přiměje rozvíjet i plavání a běh, aby byl mnohem všestrannější!

Všichni zde zmiňovaní studenti jsou v triatlonu i jeho dílčích disciplínách amatéry. Mají však rádi sport a partu podobně zaměřených lidí. Většina z nich už školu reprezentovala na různých soutěžích (volejbal, Juniorský maraton), kde však byli vždy součástí týmu. Budeme určitě rádi, když mezi nás - aktivně sportující (byť by bez medailových ambicí) přijdou další studenti a studentky. Nemusíte se hned vrhnout na triatlon, můžete s námi zkusit Juniorský maraton, cyklistiku či volejbal!!!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).