Třetí ročník Velké literární soutěže - nejen o literatuře

Rok se s rokem sešel,
říjen zlaté barvy hází,
do školy jsi vešel,
něco ti tu tuze schází???

A to něco, co projasní vaše podzimní dny, je Velká literární soutěž. Ta letos bude pokračovat v trendu loňského ročníku. Neomezí se tedy úzkoprse jen na literaturu, ale prokombinujeme ji opět s předměty, mezi nimiž a literaturou byste na první pohled hledali spojnici jen těžko. Na své si tak letos kromě literárních vášnivců přijdou i fyzikové, dějepisci, sportovci, výtvarníci, hudebníci , ale nebudeme hned odkrývat všechny karty. Je třeba si ponechat nějaká překvapení na samotný průběh soutěže.

Každopádně první dva úkoly budou odtajněny 1. 11. 2013, do té doby se třídy či týmy (ty v případě vyššího gymnázia, tam už hráči a soutěživci patří mezi ohrožené druhy, proto jsme proti loňskému roku zavedli změnu, a tak za vyšší gymnázium nemusí soutěžit celé třídy, stačí šestičlenné týmy) mohou zaregistrovat na nástěnce českého jazyka.

Od listopadu do února se pak ve čtyřech kolech, pokaždé jinak zaměřených, bude bojovat o postup do velkého březnového finále. Postupují tři nejlepší v každé kategorii. Ceny zůstávají stejné – finanční odměna pro třídu či tým ve výši: 1. místo 1000 Kč, 2. místo 500 Kč, 3. místo 300 Kč. Kromě finanční částky však na všechny čeká spousta vtipných i zákeřných úkolů, poutavé knihy, zajímaví literární hrdinové a spousta dalšího. Zapojeni budou i kantoři. A porota? Její složení necháváme zatím také obestřeno rouškou tajemství. Co dodat víc? Loňští vítězové si již jistě brousí zuby na obhajobu titulu, nové třídy nechtějí zůstat nepovšimnuty a pokusí se nám předvést, co v nich je ukryto. A ti, kteří loni nevyhráli či se vůbec nezapojili a pak tiše litovali, letos jistě stejnou chybu neudělají a zasáhnou do boje!!!

Přejeme všem bohatou fantazii, příjemné čtenářské zážitky a to správné adrenalinové napětí!!!

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).