nahled

Tradiční hudba a nástroje Kanárských ostrovů – beseda

Tradiční hudba a nástroje Kanárských ostrovů byly tématem besedy, kterou studenti absolvovali v pátek 24. 3. 2023.

Pozvání na naši školu přijala slečna Monika Srncová, která už 20 let žije na Kanárských ostrovech, vystudovala tamní konzervatoř i AMU. Studenty seznámila nejen s historií a geografií Kanárských ostrovů, ale také s folklórem, zvyky, tradiční hudbou, hudebními nástroji i tanci. Studenti si sami mohli vyzkoušet hru na tradiční nástroje a nechyběla ani ukázka tance, do kterého byli někteří také zapojeni.

Celá přednáška se mi velice líbila, jelikož se vždy rád dozvím něco o cizích krajích a jejich zvycích. Nejvíce mě zaujala historie ostrovů, dále jejich tance a velmi mě překvapilo pískání. Sám jsem si vyzkoušel kastaněty, za což jsem velmi rád. - Ondra D.

Zaujalo mne snad všechno. Mám rád cestovatelské přednášky. Překvapilo mě, že Kanáry jsou jednou z nejchudších autonomních oblastí Španělska. Zajímavé je, že všichni na ostrovech rozumí pískání, což je fakt husté. Obdivuji Kanářany v tom, že dokážou hrát na několik nástrojů a do toho ještě zpívat a tancovat. - Matěj K.

Přišly mi zajímavé tance s kloboukem a dorozumívání pískáním. - Eliška H.

Velice mě zaujalo, jaký tón dokáže vydat mušle, netušila jsem, že může být tak silný. Zaujalo mě pískání, vlastně vypískávání. Nikdy by mě nenapadlo, že je něco takového tak běžné v některých částech světa. - Klára M.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).