Taneční kurzy

Taneční kurzy Taneční školy ELÁN jsou již po několik let neodmyslitelně spjaty s každým druhým ročníkem našeho gymnázia. Dovolím si říct, že za ty roky se z toho stala tradice. Nepředstavujte si ovšem žádné zkostnatělé starodávné formalismy. Taneční hodiny pod vedením Zdeňka Chlopčíka jsou všechno, jen ne zastaralé. Přestože k tanečním logicky patří společenský oděv (i vystupování), neznamená to, že by člověk musel najednou převzít styl chování z dob první republiky (nebo snad ještě rakouského císařství).

logo Chlopčík

Taneční v ELÁNu se snaží jít s dobou. Nesetkáte se v nich s nesmyslnými povinnostmi typu bílé rukavičky, které v průběhu let již ztratily svůj praktický význam, ale jde v nich hlavně o to, aby se člověk něco naučil a zároveň ho to i bavilo.

Základní taneční se skládají z 10 lekcí, půlkolony a tzv. závěrečné. V nich se člověk naučí celé řadě klasických i latinskoamerických tanců. Pro ty, kteří se chtějí naučit ještě víc, jsou tu pokračovací taneční. Z dalších akcí taneční školy ELÁN určitě stojí za zmínku novoroční ples. Velkou oblibu této taneční školy dokazuje i to, že na její akce chodí velké množství jejich bývalých „studentů“ i dlouho po absolvování kurzů. Těm, co snad pochybují, zda mají či nemají chodit do tanečních, musím říct, že je to opravdu výborný způsob trávení volného času, na který budete určitě ještě dlouho vzpomínat. Protože jak vám jistě řekne každý, kdo už do tanečních chodil, taneční nejsou jen samotné lekce, ale i spousta výborných akcí po nich.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).