nahled

Tajemství Malého prince

V pondělí 8. a ve čtvrtek 11. ledna navštívili žáci našich tercií K-TRIO, aby se zúčastnili přednášky, již pro ně připravila paní knihovnice Jarmila Košťálová. Tématem byla kouzelná knížka Malý princ, kterou před pětasedmdesáti lety napsal francouzský letec a spisovatel Antoine de Saint-Exupéry. Přestože žáci knihu znali, nových a zajímavých informací o životě autora i o knížce samotné se dověděli spoustu, a tak není divu, že je vyprávění paní knihovnice zaujalo, jak o tom píše Vojta:

Dne 11. 1. 2018 se naše třída vydala do kulturního domu K-TRIO na besedu o knize Malý princ.

Jakmile jsme se usadili a utišili, představila se nám velmi milá knihovnice. Na začátku se nás zeptala, kdo četl Malého prince. Jelikož jsem knihu četl, myslel jsem si, že tato beseda bude pro mě nuda. Ale opak byl pravdou.

Paní knihovnice nás nejprve provedla celým životem autora knihy - pilota, spisovatele a věrného manžela Antoina de Saint-Exupéryho. Ve druhé části jsme rozebírali obsah knihy a dávali jsme si do souvislostí děj knihy a skutečný život autora.

Beseda mě okouzlila, zejména tím, jak obyčejný pilot napsal tak ohromující a obsahově pestré dílo v tak útlém provedení.

Vojtěch Mokoš, 3B8

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).