Studentské filmy 2012!

Úkol zněl jasně. Natočit film. Máme na to přece celé pololetí, to je bezva, ne? Za tu dobu natočíme skvost, který diváky pošle do kolen. Jenže...

Jenže se ukázalo, že to nebude tak jednoduché. Nápadů nebylo zprvu až tak mnoho, jak by se mohlo zdát, nakonec jsme se rozhodli smíchat několik návrhů a film zasadit do doby, kdy je čokoláda považována za ilegální drogu. První konkrétní návrhy na průběh celého filmu pak přišly téměř ihned. A pak se scénaře dva měsíce nikdo ani nedotkl. I nadešel čas, kdy jsme si řekli, že by nebylo marné s naším filmem zas trochu pohnout, domysleli jsme zbytek scén, definitivně rozdělili role a úlohy, co budeme potřebovat a kdo to přinese.

Po několika pokusech s anketami, dohadováním se a podobně se nám dokonce podařilo najít společný termín točení. Večer před natáčením se nám pak povedlo 50% scén rozmyslet, předělat nebo přijít s dalšími. Vlastní natáčení pak probíhalo v profesionálním duchu, snažili jsme se to brát fakt vážně (krom některých momentů, ze kterých snad někdy v budoucnu bude i něco jako film o filmu). A všeobecné veselí pak propuklo večer, kdy jsme se dozvěděli, že zhruba od půlky natáčení máme natočené dění mezi scénami, avšak scény nikde.

Nezbylo nám, než se domluvit na dalším natáčecím dni a chybějící scény dotočit. Kupodivu, i to se nám povedlo, a to 14 dní před klasifikací, kdy měl být film hotov a připraven k veřejnému promítnutí na Filmové noci. Ani u tohoto jsme se nenudili, tentokrát se nám povedlo natočit již vše zbylé a to dokonce pod tlakem - na několik záběrů poslední točené scény nám baterie hlásila, že za šest minut to zabalí. I to jsme zvládli.

Zbytek už byl na Johnym jakožto střihači, který na sebe uvalil tuto kletbu. A zvládl to vážně, vážně bravurně. Z kupy záběrů, na kterých jsme postupně nacházeli další a další vady, vytvořil něco, co mělo, troufám si říct, úspěch. A to dokonce bez předchozích střihačských zkušeností. Mě osobně to teda bavilo opravdu velice a jsem si jist, že jsem nebyl sám.

Václav Chochola, 7A8

Hnědé peklo: Marek Červenka, Vašek Chochola, Josef Gluch, Martin Krča, Kristýna Kvitová, Adam Matěj, Jan Marčan, Jonáš Neuvirt, Magda Sigmundová, Terka Sosnovcová, Monika Spasovová, Petra Tabáková, Klára UlmannováNěkdy počátkem druhého pololetí školního roku 2011/2012 za námi přišel pan profesor s ryze výhodnou obchodní nabídkou. Její detaily tady kvůli případným právním sporům nebudu popisovat, nicméně důsledkem bylo, že jsme se dohodli na natočení krátkého videa. Díky týmovému duchu jsme se rychle dobrali ke společné, všemi podporované myšlence - Staré pověsti české.

Když už jsme měli vybrané téma, nezbylo nám než najít vhodné místo pro natáčení. Opět díky týmovému duchu a kvalitní domluvě jsme v prakticky nulovém čase našli dokonalé prostranství, skryté před zraky cizích lidí, které nám zaručilo maximální soukromí a tím i pohodlí při natáčení. Ve smluvený den jsme se sešli na daném místě, plní entusiasmu a znalí našich úloh a rolí ve filmu. Natáčení mohlo začít.

Po osmi hodinách kvalitně stráveného času nahráváním videa jsme mohli jít spokojeně domů s pocitem duševního naplnění a vědomím toho, že jsme filmu dali vše, co jsme mohli. Ostatně, jak to dopadlo, můžete zhlédnout pod tímto článkem.

Robert Mareš, 7B8

Dívčí válka: Robert Mareš,Tomáš Prostějovský, Michaela Mostýnová, Alena Bednářová, Jan Leštínský, Martin Ševčík, Martin Adámek, Antonín Sedlář, Petra Linhartová, Petra Činčilová, Tereza Řehová, Eva Hajdučková, Marcela DvořákováNatočit studentský film bylo pro nás velkou výzvou obzvláště z hlediska koordinace a domluvy. Než jsme se nadáli, termín dokončení byl za dveřmi a my jsme stále nemohli najít vhodnou dobu pro natáčení. Nakonec jsme ale zabrali a vytvořili video, které znázorňuje naši stále dětskou duši a kromě zábavy snad poskytne i kousek poučení :-)

Rozhodli jsme se pojmout naše video jako vyučovací hodinu dějepisu, aby mělo jak zábavnou, tak poučnou formu. Vydali jsme se do lesů a na louky Staré Bělé, abychom pořídili co nejvíce autentické záběry. I když jsme nakonec znázornili jen dvě historické události z plánovaných čtyř, užili jsme si při natáčení spoustu zábavy a jsme na svůj výtvor hrdí :-)

Jakub Beránek, 7B8

Hodina dějepisu v 3.B: Jakub Beránek, Robert Mareš, Doan Duy Tuan, Jakub Smolík, Hana Divišová, Jana Opočenská, Eva Konečná, Adéla Kocmánková, Erich Poncza, Veronika Kubáčková, Martin Pešek, Barbora Hemzová, Jana Mandrlová, Miloš Kubáček, Václav VaněkPoužijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).