nahled

Studenti středních škol porovnávali v Ostravě své kreativní schopnosti

Sto dvacet studentů středních a vysokých škol z Moravskoslezského kraje se v úterý 27. března 2012 sešlo na půdě Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava, aby porovnali své schopnosti inovativního a kreativního myšlení při řešení týmového zadání v oblasti zdravého životního stylu. I studenti naší školy měli příležitost zapojit se do unikátní soutěže CREATIVITY & INNOVATION CHALLENGE, tentokrát s podtitulem ZDRAVÍ JAKO ŽIVOTNÍ STYL, kterou v České republice uspořádala organizace Junior Achievement s hlavním partnerem soutěže společností Walmark.

Účastníci byli rozdělení do týmů tak, aby se mezi sebou navzájem neznali, což skvěle simulovalo běžnou praxi v zaměstnání. Studenti měli za úkol přijít s inovativním a kreativním řešením ve formě návrhu nového produktu z oblasti doplňků stravy pro věkovou skupinu 15-25 let. Na zadaném úkolu pracovali studenti v týmech celý den. Kromě rad svých průvodců z vysokých škol mohli v průběhu dne využít také zkušeností odborných konzultantů z řad partnerských organizací ( př. Walmark, EkF VŠB-TU Ostrava, Image Lab, KPMG ČR, Data Servis - informace …). Svůj výsledek nakonec prezentovali před všemi účastníky, odbornou porotou a velkým počtem hostů a novinářů.

"Největším přínosem pro zúčastněné studenty je možnost vyzkoušet si týmovou spolupráci, se kterou se nejspíše setkají ve svém budoucím zaměstnání. Zároveň zjistí, jak důležité je umět prosadit svůj názor v týmu, získat pro něj podporu a efektivně zformulovat své myšlenky. V neposlední řadě získají zkušenost s prezentací svého projektu před velkým publikem," řekla o soutěži regionální manažerka Junior Achievement - paní Jitka Bulantová.

Vítězem soutěže se stal tým s produktem nazvaným Active Stickers - módními tělovými náplastmi, které lidem dodávají do těla povzbuzující látky. Členem vítězného týmu byl i náš student Petr Fridrišek (6B8). Na druhém místě skončil tým s doplňkem stravy nazvaným Happy & Healthy na potlačení stresu a posílení imunity u mladých lidí. V tomto týmu byl i Doan Manh Hung (6B8).

Barbora Vaňková (3A4), Dominika Dofková (6A8) a Stanislav Riger (6A8) rovněž vzorně reprezentovali naši školu, a i když se neumístili na předních místech, o svých kreativních a komunikativních schopnostech dali patřičně vědět.

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).