Studenti sexty dobývají Evropskou unii!

Před dvěma měsíci jsme se v 16členném kolektivu studentů třídy 6A8 rozhodli zúčastnit soutěže paní europoslankyně Dity Charanzové. Cena byla více než lákavá – vícedenní zájezd do evropských institucí v Bruselu či Štrasburku hrazený Evropským parlamentem. S nadšením jsme se chopili nelehkého zadání – naším úkolem bylo zformulovat digitální vzkaz o Evropské unii. Téměř okamžitě jsme se rozhodli pro videoklip, který podle nás zaujme nejspolehlivěji. Na pomoc jsme si proto přizvali také nejlepšího kameramana v širokém okolí – Šimona Rychlika ze třídy 6B8.

Celý měsíc jsme poctivě pracovali, vymýšleli, probírali, natáčeli i stříhali, až jsme došli k výsledku, na který jsme byli opravdu pyšní. V našem videoklipu jsme vtipným způsobem poukázali na to, jak by vypadal život bez našeho členství v Unii a jaké konkrétní výhody nám toto členství přináší. Na závěr jsme se pak zeptali také na skutečné názory a na to, co by Unie mohla dělat lépe.

Projekt jsme odeslali a dlouhou dobu netrpělivě čekali na výsledky. A opravdu! Dokázali jsme to a společně se čtyřmi dalšími třídami jsme byli vybráni na hlavní cenu! Trvalo nám pár přečtení, než jsme naší výhře skutečně uvěřili.

Již na jaře se tak vydáme na několikadenní návštěvu evropských institucí, dozvíme se o jejich fungování, podíváme se do prostor Evropského parlamentu, kam bychom jinak neměli možnost přijít, a zúčastníme se také čestné diskuze.

Tak nashle v Evropě!


Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).