nahled

Středoškolská odborná činnost v roce 2019

Ve středu 20. března 2019 proběhlo v posluchárně biologie zajímavé klání – ve Středoškolské odborné činnosti se spolu utkalo 7 soutěžících studentek, které formou veřejné obhajoby prezentovaly výsledky své badatelské práce. Zastoupeny byly jak obory humanitní, tak přírodovědné. A jak to všechno dopadlo?

V oboru biologie zvítězila Jana Geržová ze 7B8 s prací Sekundární metabolity rostlin a jejich vliv na život člověka. V oboru zdravotnictví obsadila první místo Veronika Janáčková před Klárou Kutáčovou (obě ze třídy 7B8). Veronika prezentovala práci na téma Využití metody I-FISH při diagnostice Downova syndromu a Jana soutěžila s prací o osteoporóze.

Humanitní sekce byla letos zastoupena dvěma obory, a to historií a filozofií a dalšími společenskými vědami. V prvně jmenovaném oboru se na 1. místě umístila Bára Kozmínová ze třídy 7A8 s prací Československé legie a Josef Kyša v Rusku v letech 1914-1920, 2. místo obsadila Renáta Hrušková ze 4A4 s prací o válce ve Vietnamu. A konečně v oboru filozofie a sociální vědy obsadila 1. místo Anna Sestřenková s prací Hinduismus a Hnutí Hare Krišna před Terezou Bártů (obě 8B8), která prezentovala práci Depresivní porucha a vliv psychedelik.

Práce Veroniky Janáčkové a Báry Kozmínové pak porota doporučila pro postup do dalšího kola.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a vítězkám blahopřejeme. 

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).