nahled

Stáž v Bretani

Zatímco ostatní teprve začínali zkoumat mapy a připravovat si plány na prázdniny, já jsem se už v únoru rozhodl, jak budu prázdniny trávit a kam po skončení školního roku zamířím.

Mým prázdninovým domovem se stalo městečko La Gacilly, ležící v jihovýchodní Bretani, na západě Francie. Tato malebná obec, známá především díky kosmetice Yves Rocher a festivalu fotografií, ukrývá ve svých spletitých uličkách krásný a příjemný africký bar, ve kterém jsem strávil svou pracovně-vzdělávací stáž. Společně se studentem a mým kamarádem s Jazykového gymnázia Pavla Tigrida jsme necelé tři měsíce o tento bar dnem (a někdy i nocí) pečovali a starali se o něj, připravovali speciální africké nápoje, a hlavně společnými silami zlepšovali svou francouzštinu! K tomu nám napomáhali i úžasní majitelé baru, se kterými jsme se postupem času velmi spřátelili. Během našeho pobytu jsme měli také možnost navštívit několik zajímavých míst v okolí, například Mont-Saint-Michel či města Rennes a Nantes. Stáž nás obohatila po všech směrech - nabrali jsme mnoho cenných zkušeností do života, samozřejmě jsme se zlepšili ve francouzštině a osvojili si mnoho nových slovíček.

Za možnost zúčastnit se této skvělé stáže děkujeme panu Guy-Armelovi LeBlancovi, který všechny tyto stáže zařizuje. S podporou Moravskoslezského kraje budou nabízeny i v příštím roce. Rád bych poděkoval i paní profesorce Dagmar Štensové, která mi pomáhala s vyřizováním všech formalit, a stejně tak i paní ředitelce Šárce Staníčkové za podporu a umožnění výjezdu na stáž.

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).