Staň se tlumočníkem!

Předmětová komise cizích jazyků a komise českého jazyka společně vyhlašují konkurs na 4 tlumočníky pro akci Tretra pro Afriku (neděle odpoledne 15. 6. 2014). Máš-li zájem vyzkoušet si svou angličtinu v praxi a tlumočit rozhovory se zahraničními hvězdami sportovního nebe na této velké akci našeho gymnázia a Kol pro Afriku, pak jsou následující informace určeny právě tobě:

Konkurs proběhne 2. 6. 2014 od 11:30 v učebně 139. Podmínky pro zájemce:
  • student vyššího gymnázia
  • schopnost pohotové komunikace v anglickém jazyce
  • schopnost kultivovaného překladu do češtiny
  • zdravé sebevědomí, schopnost mluvit před davem lidí
  • příjemné vystupování
  • odvaha a chuť využít této příležitosti

Konkurs se skládá ze dvou disciplin:
  • vlastní scénka (monolog, dialog) zaměřená na sportovní prostředí (např. moderování sportovního přenosu, představení slavné sportovní osobnosti – konkrétní námět je na fantazii každého účastníka, příprava je možná ve dvojici) – rozsah 3 - 5 min.
  • tlumočení rozhovoru se slavnými sportovci (figuranty nám zde sehrají studenti Pedagogické fakulty Ostravské univerzity, jež jsme požádali o spolupráci). Vítězové konkurzu budou vyhlášeni ještě týž den.

Zájemci se mohou hlásit u p. prof. Konečné či p. prof. Böhmové, a to do 28. května. Možné je zapsat se také na nástěnce u knihovny.

Věříme, že naši studenti nechtějí uplatňovat své znalosti jen v hodinách angličtiny, ale sáhnou po této příležitosti dostat se k slavným sportovním hvězdám a ukázat, že své znalosti umí uplatnit i v praxi, že se nebojí anglicky mluvit, dokážou porozumět cizímu projevu a srozumitelně jej přeložit do češtiny. Promluvit k celému stadionu chce notnou dávku odvahy, naši studenti ji však mají!

Komise cizích jazyků a komise českého jazyka se už teď těší na všechny zájemce a držíme jim pěsti, aby v konkurzu uspěli a ukázali, že v moderní době, jež vyžaduje znalost cizích jazyků, jsou schopni obstát. Každá zkušenost se cení, využijte této příležitosti a přihlaste se! Pro naše tlumočníky máme připravenu i zaslouženou odměnu.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).