Sportovní kurzy 2018

V příštím školním roce 2018/19 bude komise tělesné výchovy pořádat čtyři sportovní kurzy pro studenty 3. ročníku a septim. Kurzy proběhnou 10.-15. září 2018.


Elektronické přihlašování


  • přihlášení najdete na Informačním systému Ghrabůvka
  • přihlašování začíná v sobotu 25. 11. 2017 v 9:00 a končí v neděli 26. 11. 2017 ve 20:00
  • ti, kteří se nechtějí zúčastnit výjezdového SK, mají povinnou účast na SK ve škole, proto jsou všichni napsaní ve sloupci "kurz ve škole" (týká se to i omluvených nebo uvolněných z TV, tito dostanou pomocné úkoly...)
  • kliknutím na "přihlásit" se vaše jméno přesune do zvoleného sloupce
  • v průběhu přihlašování je možné své rozhodnutí měnit, přihlásíte-li se na jiný kurz, automaticky se přesunete na poslední místo
  • všechny SK (kromě SK ve škole) mají minimální a maximální počty, při počtu menším než minimum (pro všechny SK je to 20 osob) se SK neotevře (pak se dohodněte se svým tělocvikářem na jiné možnosti), překročit maximální počet nelze
  • v případě technických problémů se zápisem se obraťte na Michala Matušku


SK Lužnice (vedoucí kurzu Mgr. Adam Forgač)


Základy vodácké turistiky a cyklistiky v nádherném prostředí jižních Čech. Ubytování v chatkách rekreačního střediska CK ALPA u jezu Krkavec ve Veselí nad Lužnicí. Podmínkou je vlastní kolo (nejvhodnější je krosové nebo horské) a povinná cyklistická přilba. Střídají se dny na lodi (kánoe pro dva) a dny na kole. V rámci cyklovyjížděk (cca 60 km/den) navštívíme město Třeboň a zámky Červená Lhota nebo Hluboká. Na kanoi sjedeme řeku Nežárku (Lužnici).

Cena zahrnuje dopravu osob i kol, ubytování, stravování – plná penze (na oběd balíček), zapůjčení vodáckého materiálu.

Cena cca: 3 600,- Kč

video Ondřeje Beránka: https://vimeo.com/74671145


SK Vysoké Tatry (vedoucí kurzu Mgr. Jiří Skála )


Náplní kurzu je vysokohorská turistika po značených chodnících ve Vysokých Tatrách. Ubytování a stravování je zajištěno v rekreačním středisku Škola v přírodě v Tatranské Lomnici. Při celodenních túrách navštívíme nejznámější místa v Tatrách – vodopády Studeného potoka, Štrbské pleso – túra k Velkému Hincovému plesu, Starý Smokovec – přechod Priečného sedla (řetězy), lanovkou vyjedeme pod Lomnický štít. Rovněž navštívíme Belianskou jeskyni a Muzeum Tater (promítání filmu o Tatrách). Zájemci mohou navštívit Wellness centrum Hotelu Titris (bazén, sauna). Podmínkou je vybavení pro vysokohorskou turistiku (turistické boty – pohorky, oblečení do hor – někdy bývá v září už první sníh nad 2000 m, malý batoh na túry).

Cena zahrnuje dopravu (vlak), ubytování, stravování – plná penze (na oběd balíček), vstupy do jeskyně a muzea, lanovku na Skalnaté pleso. Cena nezahrnuje pojištění do zahraničí (5 dnů – cca 150,- Kč).

Cena cca: 3 500,- Kč

video Pavla Mandrly: https://www.youtube.com/watch?v=YrZjEm-rot0


SK Rakousko (vedoucí kurzu Mgr. Gabriela Milatová)


Základy raftingu na ledovcových řekách nižšího stupně obtížnosti a vysokohorské turistiky v Rakousku ve spolupráci se společností Campanula camping GmbH. Odjezd již v neděli 9. 9. 2018.

Doprava autobusem, ubytování v chatkách, stravování - polopenze. Během kurzu vystoupíme na vrchol Shere s krásným výhledem na nejvyšší horu Rakouska, vyzkoušíme zajištěnou cestu via ferrata (jistící sety zapůjčí společnost Campanula), na raftech splujeme úseky řeky Möll, každý raft řídí zkušený instruktor společnosti Campanula, vyzkoušíme si netradiční sporty, např. lukostřelbu, kajaky, bumperball... Podmínkou je vybavení na turistiku (trekingové boty, nepromokavé oblečení, batůžek) a vlastní jídlo na oběd. Společnost Campanula zapůjčí vodácký materiál (včetně neoprenů, vesty a helmy) a další sportovní materiál.

Cena zahrnuje dopravu, pojištění, vodácké instruktory, instruktory ferratového lezení, zapůjčení vodáckého vybavení, ferratové sety, ubytování, stravu polopenzí a vstup do wellness nebo návštěvu kaňonu.

Cena: 6 600,- Kč

video SK Rakousko 2015 (Honza Janáček a Petr Červenka): https://www.youtube.com/watch?v=KLXa0H2senA


SK v Ostravě (vedoucí kurzu Mgr. Taťána Szlaurová)


Sportovněherní aktivity ve škole, např. softball, florbal, volejbal, stolní tenis. Dle zájmu, možností a počasí je možný výjezd na sportovní aktivity mimo školu a absolvovat např. beachvolejbal, in-line bruslení, lukostřelbu, bowling aj.

Cena se odvíjí od možností a počtu mimoškolních aktivit.

Cena: max. 400,- Kč

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).