Sportovní kurzy

BlueBoard.cz

Naše škola pořádá každoročně na začátku září (zpravidla v druhém týdnu)  pro studenty 3. ročníku a septim sportovní kurzy. Nábízeny jsou tři možnosti, jejichž uskutečnění závisí na počtu přihlášených. V případě malého zájmu o některý kurz se daný kurz neuskuteční a studenti budou převedeni na kurz náhradní, který uvedou v přihlášce.

  • SK Lužnice – základy vodácké turistiky a cykloturistiky v nádherném prostředí Jižních Čech. Ubytování a stravování v rekreačním středisku CK ALPA u jezu Krkavec ve Veselí nad Lužnicí. Podmínkou je vlastní kolo (lépe horské) a povinná cykl. přilba. Studenti jsou rozděleni do dvou skupin a střídají se jeden den na lodi (kánoe pro 2) a jeden den na kole. V rámci cyklovyjížděk (cca 50 km/den) navštívíme město Třeboň a zámky Červená Lhota a Hluboká. Cena zahrnuje dopravu, ubytování, stravování, zapůjčení vodáckého materiálu. Cena: 3 200,- Kč
  • SK Vysoké  Tatry – náplni kursu je vysokohorská turistika po značených chodnících ve Vysokých Tatrách. Ubytování a stravování (polopenze) je zajištěno v rekreačním středisku v Tatranské Lomnici. Při celodenních túrách překonáme Bystré a Priečné sedlo, vystoupíme na Jahňací štít. Rovněž navštívíme Belanskou jeskyni a Muzeum Tater. Podmínkou je vybavení pro vysokohorskou turistiku (pohorky, oblečení do deště, batoh). Cena zahrnuje dopravu (vlak), ubytování, stravování a vstupné do jeskyně a muzea. Cena: 3 500,- Kč
  • SK Rakousko – Kurz zaměřený na výuku základů raftingu na ledovcových řekách Rakouska nižšího stupně obtížnosti (vhodné i pro úplné začátečníky) a na vysokohorskou turistiku. Kurz je pořádán ve spolupráci s VK Campanula, který zajišťuje rafty i ostatní materiál.
    Během kurzu vystoupíme na vrchol Schere (3.031 m), který je v sousedství nejvyššího vrcholu Rakouska Grossglockneru (3.798 m, na ten bude nádherný výhled), a také vyzkoušíme zajištěnou cestu via ferrata (s jistícími ferratovými sety, které zapůjčí pořádající vodácký klub), na raftech splujeme dva úseky řeky Möll, jednoduchý a o trochu těžší, a také další řeku podle aktuálních podmínek. Každý raft řídí zkušený vodácký instruktor vodáckého klubu Campanula.
    Doprava je zajištěná autobusem z Ostravy, spaní v kempu Kolbnitz u řeky Möll ve vlastních stanech, stravování z vlastních zásob.

 

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).