nahled

Sportovní kurz Vysoké Tatry 2020

Ve dnech 7. až 11. září 2020 se uskutečnila expedice studentů z obou letošních septim do Vysokých Tater. Naším Base campem se stala Škola v přírodě v Tatranské Lomnici, odkud jsme vyráželi na naše túry a výstupy v nejmenších velehorách světa – Vysokých Tatrách.

První den jsme z nich moc neviděli, byly ukryty v mracích a kapkách deště, který nás doprovázel na prohlídku Muzea Tanapu a pak do světa optických iluzí Tricklandia ve Starém Smokovci. O to větší bylo naše překvapení, když se druhý den vyjasnilo a my přímo nad sebou spatřili majestátní Lomnický štít. Vydali jsme se kolem Studeného potoka na Rainerovu chatu, která je nejstarší chatou v celých Tatrách. Zpět jsme se vraceli přes mostek nad vodopády a pod lanovkou do Lomnice. Pěkný den zakončil oheň, na kterém jsme opékali špekáčky, někteří i banány...

Další den jsme vystoupili na Chatu u Zeleného plesa, krásné výhledy na okolní štíty a magické pleso. Taky setkání s faunou – kačenky i toulavé kotě Edgar. Pod Belanskými Tatrami jsme pak pokračovali na chatu Plesnivec a dolů na autobus do Tatranské kotliny. Čtvrtek se pak stal vrcholovým dnem – električkou do Smokovce, pozemní lanovkou na Hrebienok a odtud po červené magistrále na Zámkovského chatu. Zde se expedice rozdělila na vrcholovou část (více než polovina účastníků), která pak pokračovala na Teryho chatu a dále na proslulé Priečné sedlo. Odtud sestup na Zbojnickou chatu a Velkou Studenou dolinou zpět na Hrebienok. Druhá část expedice pak dosáhla výšky 2 000 m n. m., občerstvila se na Teryho chatě a Malou Studenou dolinou se vrátila zpět.

Závěrečný den jsme vyjeli kabinkovou lanovkou na Skalnaté pleso. Vyjeli jsme z mlhy, která byla dole, do sluncem zalitého světa a mohli se kochat nádhernými výhledy na vrstvu oblačnosti pod námi, ze které vystupovaly vrcholky dalších slovenských hor. To byla pěkná tečka za krásným týdnem, který jsme prožili v čisté přírodě a přátelské atmosféře s ostatními účastníky této expedice.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).