nahled

Sportovní kurz Vysoké Tatry 2018

V době od 10. do 14. září se 31 studentů z třetího ročníku a obou septim zúčastnilo sportovního kurzu ve Vysokých Tatrách. Ubytování bylo tradičně zajištěno v budově Školy v přírodě v Tatranské Lomnici. Novinkou letošního roku byly snídaně ve formě švédských stolů. Počasí nám po celý týden přálo, a tak jsme mohli uskutečnit naplánovaný program v plném rozsahu.

V pondělí jsme se po ubytování vydali na túru k vodopádům Studeného potoka. Úterý bylo ve znamení výstupu na Jahňací štít kolem chaty u Zeleného plesa. Ve středu jsme uskutečnili prohlídku Muzea TANAPU v Tatranské Lomnici, zhlédli jsme film Tajemství Tater a pak navštívili Belianskou jeskyni. Zájemci se pak šli zregenerovat do bazénu v Hotelu Titris.

Nejnáročnější program nás čekal ve čtvrtek – přechod Priečného sedla. Část studentů se vrátila po výstupu na Teryho chatu v Malé Studené dolině, větší část překonala po řetězech cestu přes sedlo a kolem Zbojnické chaty sestoupila Velkou Studenou dolinu. V pátek jsme vyjeli lanovkou na Skalnaté pleso, prošli jsme naučnou stezku kolem plesa.

Nálada během našeho pobytu byla výborná, většina účastníků si ověřila své fyzické i psychické limity, mnozí si vytvořili své životní výškové rekordy. Doprovod studentů tvořili tělocvikáři – Forgač, Kuldan a Skála.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).