nahled

Sportovní kurz Rakousko 2019

Náš sportovní kurz započal v neděli 8. 9. Shromáždili jsme se v poledne na parkovišti v Hrabůvce a vydali se na cestu. Ačkoliv deset hodin v autobuse není nic příjemného, všichni jsme to hezky zvládli. Do kempu Campanula v městečku Kolbnitz jsme dorazili v pozdních večerních hodinách a po krátkém vybalování jsme šli spát, abychom byli plní energie na následující program.

V pondělí nás čekalo sjíždění řeky Möll na raftech doplněné o různé hry a aktivity, abychom se ani na chvíli nenudili. Všichni jsme museli být oblečeni v neoprenech, protože voda v řece byla poměrně studená. Mnoho z nás nikdy řeku nesjíždělo a byla to pro nás moc zajímavá zkušenost a zábava. Odpoledne jsme se šli podívat na nedaleké vodopády, abychom poznali i něco z okolní přírody.

V úterý byly připraveny dva rozdílné programy. Byli jsme rozděleni do 4 skupin a střídali jsme se na ferratě a ve vodních aktivitách. Otužovali jsme se, protože aktivity zahrnovaly mnoho pádů do vody, ale zároveň jsme se při řízení raftu zlepšili v týmové spolupráci.

Ve středu jsme se všichni vydali na celodenní túru poblíž nejvyšší hory Rakouska Grossglockneru. Jelikož nám vyšlo počasí, celou cestu jsme se kochali krásnými výhledy. Různým tempem jsme nakonec vyšplhali všichni až na vrchol. Výlet nás velmi unavil a brzo jsme padli do postele.

Ve čtvrtek jsme opět sjížděli řeku na raftech. Jelikož jsme se už trochu osmělili, někteří z nás si zkusili, jaký je pocit skočit z mostu do řeky. Odpoledne nás čekalo vodácké křtění, které většinu pořádně překvapilo. Večer jsme si rozdělali oheň, zazpívali si, a skvěle tak ukončili sportovní kurz.

V pátek nás čekalo už jen balení a krátká procházka. Po obědě jsme se rozloučili, nasedli do autobusu a vydali se na cestu domů. Všichni jsme si sportovní kurz moc užili a myslím, že studenti mladších ročníků se mají na co těšit.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).