nahled

Sportovní kurz Rakousko 2018

Ve dnech 9. až 14. září se část našeho ročníku zúčastnila sportovního kurzu v Alpách. Vše začalo v neděli 9. září, kdy jsme se shromáždili na parkovišti u autobusu na zastávce Křižíkova a společně se pak vydali na dlouhou a vyčerpávající desetihodinovou cestu do Kolbnitzu. Cesta probíhala bez problémů, a když jsme večer dorazili do kempu Campanula, rozdělili jsme se do chatek a šli spát, abychom měli dostatek sil na náš program.

V pondělí nás čekalo první sjíždění řeky Möll. Poté, co nás navlékli do neslušivých neoprenů, jsme se přesunuli na místo, odkud jsme vyjížděli, provedli základní bezpečnostní školení a vyrazili rozděleni do několika raftů. Co by to bylo za vodu bez naschválů a "cvaknutí se," takže o to nebyla nouze. Odpoledne nás v kempu čekala "opičí dráha" na vodě, za kterou byli ti nejrychlejší z nás odměněni drobnými cenami.

V úterý jsme se vydali na túru na nejvyšší horu Rakouska, Großglockner. Každý jiným tempem jsme se vydali k vrcholu, a i když jsme tam ne všichni dorazili, všichni jsme si den užili a večer padli únavou.

Ve středu jsme znovu sjížděli řeku Möll, tentokrát delší kus, a navíc jsme si vyzkoušeli i kajaky a někteří z nás i katamarán. Stejně jako poprvé nechybělo několik "cvaknutí" a naschválů, to by jinak nebylo ono.

Ve čtvrtek jsme se rozdělili na dvě skupiny a vydali se na dvě různé aktivity, canyoning a ferratu. Obě skupiny se vrátily plné dojmů a odpoledne jsme pak společně vyrazili k vodopádům. Večer nás pak čekala rozlučka a příprava na odjezd domů.

V pátek jsme jen dobalili, rozloučili se s našimi skvělými instruktory a před polednem se vydali zpět na cestu domů.

Všichni jsme byli ze sportovního kurzu v Rakousku nadšeni a můžeme mladším ročníkům jenom doporučit!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).