ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Sportovní kurz Rakousko 2018

09. - 14. 09. 2018
 Bára Kozmínová, 7A8, video Michal Kučera, 7B8,
28. 09. 2018

Ve dnech 9. až 14. září se část našeho ročníku zúčastnila sportovního kurzu v Alpách. Vše začalo v neděli 9. září, kdy jsme se shromáždili na parkovišti u autobusu na zastávce Křižíkova a společně se pak vydali na dlouhou a vyčerpávající desetihodinovou cestu do Kolbnitzu. Cesta probíhala bez problémů, a když jsme večer dorazili do kempu Campanula, rozdělili jsme se do chatek a šli spát, abychom měli dostatek sil na náš program.

V pondělí nás čekalo první sjíždění řeky Möll. Poté, co nás navlékli do neslušivých neoprenů, jsme se přesunuli na místo, odkud jsme vyjížděli, provedli základní bezpečnostní školení a vyrazili rozděleni do několika raftů. Co by to bylo za vodu bez naschválů a "cvaknutí se," takže o to nebyla nouze. Odpoledne nás v kempu čekala "opičí dráha" na vodě, za kterou byli ti nejrychlejší z nás odměněni drobnými cenami.

V úterý jsme se vydali na túru na nejvyšší horu Rakouska, Großglockner. Každý jiným tempem jsme se vydali k vrcholu, a i když jsme tam ne všichni dorazili, všichni jsme si den užili a večer padli únavou.

Ve středu jsme znovu sjížděli řeku Möll, tentokrát delší kus, a navíc jsme si vyzkoušeli i kajaky a někteří z nás i katamarán. Stejně jako poprvé nechybělo několik "cvaknutí" a naschválů, to by jinak nebylo ono.

Ve čtvrtek jsme se rozdělili na dvě skupiny a vydali se na dvě různé aktivity, canyoning a ferratu. Obě skupiny se vrátily plné dojmů a odpoledne jsme pak společně vyrazili k vodopádům. Večer nás pak čekala rozlučka a příprava na odjezd domů.

V pátek jsme jen dobalili, rozloučili se s našimi skvělými instruktory a před polednem se vydali zpět na cestu domů.

Všichni jsme byli ze sportovního kurzu v Rakousku nadšeni a můžeme mladším ročníkům jenom doporučit!