nahled

Sportovní kurz Rakousko 2016

Je tomu už něco přes týden, co jsme se vrátili ze sporťáku. Naše skupinka byla v Rakousku v campu Campanula ve vesničce Kolbnitz.

Nejvíce času jsme trávili na vodě: na raftech nebo na kajacích. Než jsme se skamarádili s kajaky, tak to nějakou tu dobu trvalo, a někteří se dokonce překlopili (dobře, jen já) a často jsme někde uvízli. To nám však na náladě neubíralo. Na raftech jsme si mákli méně, ale zato jsme si užili více srandy v podobě shazování se do vody, stříkáním po sobě pádly, her uvnitř raftů, kradením pádel a členů ostatních raftů, přičemž vedoucí instruktoři Jorge, Tazi a Zdeněk by se dali přirovnat ke zlatým bludišťákům, pokud šlo o shození někoho z nich do vody. Ve vodě jsme si vyzkoušeli i záchranu topícího se člověka, surfování na dřevěném prkně nebo taky jak se dostat přes několik kajaků pospojovaných za sebou, takže jsme si připadali trochu jako v Drtivé porážce. Nesmím zapomenout na skoky do vody z mostu vysokého cca 4 metry, to byl dost dobrý zážitek.

Neunikli jsme ani vysokohorské turistice. Šli jsme po několika skupinkách a jen část z nás došla až nahoru, kde bychom viděli, kdyby nebyla mlha, známý Grossglockner. Celou cestu jsme měli nádherný výhled na okolní přírodu, hory, vodopády, prostě krása. Úplně nahoře na nás čekal dokonce i sníh a opět skvělý výhled do okolí.

Vyzkoušeli jsme si také ferraty, což představuje skálu, po které lezete zajištěni na karabinách, držíte se ocelového lana nebo jenom skály. Čeká vás neskutečný výhled na okolní krajinu a taky nezapomenutelný zážitek. Odvážlivci se mohli projít po lávce, tudíž se drželi ocelového lana a šli už jen po ocelovém laně, nikoliv po skále. V tomto případě bych nedoporučovala se dívat dolů, protože pod sebou opravdu nemáte nic než jenom ocelového lano!

V kempu jsme měli možnost hrát volejbal a taky bumper ball. Snažit se hrát fotbal je už někdy problém, a v obří kouli ještě větší! Ovšem narážet do sebe a odskakovat má jednoznačně své kouzlo a je to daleko větší zábava než hrát klasický fotbal.

Večery jsme trávili v chatkách, opékali jsme, jeden večer jsme navštívili i wellness! Mne osobně nejvíce oslovil saunový svět, a to hlavně vonná sauna. Poslední večer jsme měli závěrečnou diskotéku, kde nám Jorge nachystal i světélka mlhu. Myslím, že se nakonec všichni odvázali a pořádně jsme si poslední večer užili!

Teď nám všem zbyly nezapomenutelné zážitky, které nás budou obohacovat ještě dlouho. To ani nemluvím o fotkách a videích, které jsme neustále pořizovali. Nesmím zapomenout vychválit naše skvělé instruktory a taky Jorgeho maminku, která nám po celý pobyt vařila! Můžu všem jen doporučit tento sportovní kurz. Protože Rakousko a kemp Campanula jsou nejlepší!!!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).