nahled

Sportovní kurz Lužnice 2023

Zatímco 4. 9. většina studentů usedla do lavic, část studentů ze septim a třetího ročníku se vypravila na sportovní kurz do jižních Čech. Cesta se naštěstí obešla bez dlouhých kolon, a tak jsme krátce po poledni dorazili do kempu Krkavec. Po rozdělení do dvou skupin jsme se „na střídačku” vydali na projížďku na kolech po okolí a vyzkoušet si na řece kánoe.

Další den naši skupinu pod vedením pana profesora Kuldana a paní profesorky Klimkové čekal výlet do Třeboně, kde jsme si prohlédli Schwarzenberskou hrobku a krásné náměstí. Druhá skupina s panem profesorem Forgačem a paní profesorkou Pišlovou navštívila zámek Červená Lhota.

Středa se nesla ve znamení splouvání řeky Nežárky. Celý úsek měřil asi 20 kilometrů, vyzkoušeli jsme si na něm i pár peřejí a menších jezů.

Ve čtvrtek jsme si vyměnili úterní výlety, takže se skupina pana Kuldana vydala na o něco kopcovitější trasu na Červenou Lhotu a skupina pana Forgače mohla obdivovat krásy rybníků po cestě do Třeboně. Večer jsme se někteří sešli u ohně a zazpívali jsme si.

Na závěr kurzu si pro nás profesoři připravili závody na lodích, které probíhaly v opravdu skvělé atmosféře. Potom už jsme jen dobalili věci a vydali se na dlouhou cestu domů. Sporťák jsme si moc užili a děkujeme panu Forgačovi a Kuldanovi a paní Klimkové s Pišlovou, že ho pro nás uspořádali.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).