nahled

Sportovní kurz Lužnice 2017

Ve dnech 11. až 15. září se uskutečnil cyklisticko-vodácký kurz v jižních Čechách. Ubytování bylo zajištěno v RS Alpa „kemp Krkavec“, podle názvu blízkého jezu na řece Nežárce. Celých pět dní na nás dohlíželi p. prof. Dymáčková, p. prof. Kotek a Forgač, a to pod vedením p. prof. Milatové.

První den začal jako obvykle srazem, kde jinde než na parkovišti u „rondlu“. Po příjezdu do kempu jsme se ubytovali a hned poté sedli na kola a do loděk. Počasí nebylo už od začátku zcela nejlepší. Ale to nám nezkazilo náladu ani nadšení. Byli jsme rozděleni do dvou skupin po dvaceti žácích. Ta první, „lepší“ se druhý den vydala na cyklovýlet do Třeboně a okolí. Druhá skupina mezitím absolvovala vodácký kurz. Po příjezdu do kempu jsme jako každý večer společně usedli ke stolům tamější jídelny a vychutnávali si výbornou večeři, po které následovala informační schůzka a osobní volno.

Během následujících dní jsme absolvovali nejeden zajímavý výlet jak na kolech, tak v kajacích. Jedním z navštívených míst byl například nádherný zámek Červená Lhota či sjížděná řeka Nežárka. Nechybělo ani společné posezení u táboráku a opékání špekáčků nebo závěrečný závod na kajacích. Vítězové se těšili z postupu do dalších kol, poražení z podpory svých kamarádů, a ti odvážnější skákali po dokončení závodu do vody jak z břehu, tak z plavidel. Dobrá nálada nám určitě nechyběla.


nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).