nahled

Sportovní kurz Lužnice 2014

Každý rok v září na naší škole probíhá sportovní kurz. Přes lákavý výběr (Tatry, Rakousko nebo jižní Čechy) si nakonec, k překvapení spousty lidí, všechny tři třídy našeho třetího ročníku vybraly pouze jednu, a to třetí variantu. Česko.

Tím ale kurz nebyl o nic méně zajímavý nebo náročný, právě naopak. Pondělní sraz na nádraží ve 4:20? Cesta přes půlku republiky? Po únavné cestě rozcvička formou základů kanoistiky a vyjížďky na kole?

Sedm hodin ve vlaku i menší zátěž prvního dne nás však nepoložily, užili jsme si to a těšili se na další dny. Tento týden nás čekalo asi 55 kilometrů na kolech na krásný zámek Červená Lhota, kde se natáčela Zlatovláska, asi 65 kilometrů do Třeboně, které jako byste vystřihli z obrázkové knížky o jižních Čechách, a hrobka Schwarzenberků. Všechny tyto cíle stály za námahu. I ty předem neoznámené - spousta malých detailů, na které nás upozornili profesoři: "Z toho mostu, po kterém jedete, sypal Jan Werich sůl ve filmu Sůl nad zlato." Není to krásný pocit?

Také jsme sjížděli řeku Nežárku. Jeden den 20 kilometrů, poslední den asi o polovinu méně. Na zimu a vlhko jsme si zvykli, jakmile jsme byli promočeni všichni. Když už neřešíte, jestli se zamokříte ještě více, jede se mnohem lépe a zábavněji. A navíc... v kempu AL&PA jsou příjemní, dobře vaří a každý den dávají dětem oběd v balíčku, vždy obsahujícím dvě čerstvé housky.

Za 7A8 a 7B8 děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci, a sami sobě za účast!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).