nahled

Sportovní kurz Lužnice 2013

Lužnice 2013 - Ondřej Beránek (7B8)

Dne 9.-13. 9. 2013 se jako každý rok konal sportovní kurz Lužnice, kterého se účastnili žáci septim a třetího ročníku.

Abychom už první den začali s výcvikem na vodě a cyklistickou projížďkou po okolí - a nic nezameškali - měla první skupina (z 3. ročníku) sraz už ve 4:20 hod. na vlakovém nádraží Ostrava-Svinov. Druhá skupina na tom byla o celou hodinu lépe a mohla do Ostravy-Svinova přijet až v 5:20.

Po dlouhé a únavné cestě jsme konečně dorazili do kempu AL&PA. Žádný odpočinek nás nečekal a jeli jsme rovnou na kola. Po návratu z projížďky jsme se navlékli do záchranných vest, vzali pádla, kánoe a vzhůru na vodu.

První vyjížďka se neobešla bez převrhnutí. Jedné dvojici se dokonce podařilo chytit do lodě rybu a nános zapáchajícího bahna. Teplá sprcha a skvělá večeře byla po dlouhém dni víc než uspokojivá.

"Snídaně v 8:30 a v 9:15 jedeme na celý den na vodu." Rozkaz zněl jasně: sbalit vše potřebné a jet. Autem jsme dojeli na určené místo a vydali se na cestu dlouhou 20 km. Po několika pádech z kánoí, nadávkách a "upadlých" rukou jsme dojeli zpět do kempu.

Následující den nás čekala cesta na kolech, která nás zavedla do Třeboně a do hrobky rodiny Schwarzenbergů. Po cestě dlouhé 64 km zpátky do ALPY většina lidí pomalu umírala.

Ve čtvrtek nás čekala poslední projížďka na kolech, a to do Červené Lhoty, kde jsme navštívili tamější zámek. Cestou zpátky přes Kardašovu Řečici nás chytl déšť, tudíž jsme museli zavítat do hospody na jídlo. Večer bylo na programu karaoke, které jsme si opravdu užili. Po dotančení polky a zakrákorání posledního tónu jsme se odebrali na chatky.

Následující ráno nás čekalo moc milé překvapení - jeli jsme na vodu. Všichni se modlili, aby před odjezdem nespadli do vody. A pomohlo to. Deset kilometrů jsme zvládli bez komplikací a úrazů. V 16:00 jsme odjížděli na nádraží a po sedmi nepohodlných hodinách jsme dojeli do Svinova. Myslím, že za všechny účastníky můžu říct, že jsme si to moc užili a budeme mít na co vzpomínat (hlavně na to boží jídlo).

Děkuji všem (i profesorům za skvělou organizaci) za krásně strávených pět dní na sportovní kurzu 2013!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).