nahled

Sportovní kurz Alpy 2020

Za upršeného nedělního dopoledne 6. září vyrazily do rakouských Alp tři mikrobusy. Během osmihodinové cesty se z autobusů staly pojízdné bufety s velmi vytříbeným hudebním vkusem. Dorazili jsme do krásného kempu Campanula camping s výhledem na hory hned vedle ledovcové řeky Möll.

Ráno jsme vyrazili právě na onu řeku. Nasoukali jsme se do neoprénů, vzali pádla a vyrazili na 15 km dlouhý úsek. Řeka nebyla moc divoká, takže jsme měli možnost vyzkoušet všechny možné blbiny, které se na raftech můžou dělat. Odpoledne jsme se vrhli na hry v promočené trávě, konkrétně na rugby a přehazku.

V úterý nás čekala vysokohorská túra s ferratou k vodopádu, bohužel jsme se nedočkali žádných panoramat, ale mlha v horách má taky své kouzlo. Dostoupali jsme do výšky 2000 m n. m. až k vrcholu vodopádu a sestoupali jsme po hřebeni až k chatě s občerstvením.

Další den - další voda, a tentokrát už jako zkušení vodáci jsme zkoušeli také jiná plavidla než rafty. Opět se jízda nevyhnula cákání nebo potápění soupeřících lodí.

Předposlední den jsme věnovali canyoningu, kdy jsme procházeli korytem řeky i s několikametrovými skoky. Také si pro nás instruktoři připravili v řece „drtivou porážku“ pomocí raftů a kánoe.

Nastalo poslední ráno a smutné loučení oživila procházka k vodopádu s koupačkou v laguně. A už jsme se museli vydat na dlouhou cestu domů, kterou nás ale doprovázel pohled na nádherné Alpy a naše malá párty v mikrobuse.

Jedno velké poděkování patří našim paním profesorkám Milátové, Koloničné, Dymáčkové a celému týmu Campanula camping, který se o nás krásně staral a nenechal nás hlady.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).