nahled

Sportovní kurz 2016 - Lužnice

Je už tradicí, že na začátku každého školního roku se konají sportovní kurzy pro septimy a třetí ročníky našeho gymnázia. 26 odvážlivců se vydalo společně se svými koly v pondělí ráno na nádraží, aby si užili sporťák na Lužnici, nebo spíše na Nežárce.

Po zhruba sedmihodinové cestě jsme přijeli na nádraží do Veselí n. Lužnicí a čekalo nás prvních pár kilometrů do kempu Al&Pa. Odpoledne jsme absolvovali první výcvik na loďkách, i přestože se nám trochu vysmívalo počasí.

V úterý jsme se vydali na celodenní výlet do Třeboně a na prohlídku Schwarzenberské hrobky. A odpoledne jsme se mohli pyšnit 65-75 najetými kilometry.

Ve středu jsme sjížděli na loďkách řeku Nežárku. Výlet se neobešel bez pár pádů do vody, meziloďkových soubojů či realizace nápadu na čtyřkajak.

Ve čtvrtek nás opět čekal cyklovýlet, tentokrát s kulturním cílem. Někteří jeli na Červenou Lhotu, zámek Zlatovlásky, a druhá skupina se vypravila směr Hluboká. Počasí nám přálo, a tak jsme si jako odměnu po 77 kilometrech dopřáli koupání na pískovně.

Poslední den jsme v podstatě odpočívali krátkým sjezdem řeky a odpoledne jsme zamířili směr nádraží a následně vlakem Veselí-Praha-Ostrava.

Myslím si, že jsme si celý sporťák plně užili, něco se naučili, ale hlavně jsme se dobře bavili. 

nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).