nahled

Sportovní kurz - Rakousko 2022

Pondělí

Ráno jsme vyjeli z Ostravy směr Kolbnitz. Po deseti hodinách cesty a několika přestávkách jsme v odpoledních hodinách dojeli do kempu Campanula. Všichni instruktoři nás vřele přivítali a po chvíli jsme se odebrali do našich chatek. Po několika organizačních věcech jsme měli večeři.

Úterý

Další den ráno jsme se nasnídali a nafasovali neopreny. Měli jsme namířeno na vodu. Nasedli jsme do autobusu a jeli asi 15 km proti proudu řeky Möll. Instruktoři nás proškolili a hned jsme museli vlézt do vody, abychom si vyzkoušeli, jak se dostaneme z vody, když se vyklopíme. Pak už jsme nasedli do raftů a sjížděli řeku. Cestou jsme na raftech zkoušeli, co dokážeme – stáli jsme na něm, naklápěli ho, chodili po okraji dokola a spoustu dalších věcí. Cestou nás nechali skočit si i z třímetrové skály a udělali nám z raftů skluzavku. Odpoledne jsme se prošli k nádherným vodopádům.

Středa

Středa pro mnohé znamenala jednu velkou výzvu. Snídani jsme tentokrát měli dříve – v 7:00. Po snídani jsme sbalili batohy a nasedli do autobusu. Jeli jsme cca 2 hodiny na parkoviště, ze kterého se vycházelo směr vrchol Schere. Nasadili jsme dobré tempo a cesta ubíhala rychle. Pozorovali jsme sviště a byli jsme obklopeni nádhernou rakouskou krajinou. Všichni jsme vyšli na chatu ve výšce 2 800 m n. m. 22 se nás pak vydalo společně se dvěma instruktory na vrchol ve výšce 3001m n.m. Měli jsme z toho skvělý pocit! Potom jsme se občerstvili na chatě a utíkali (někteří doslova) dolů. Čekala nás ještě dvouhodinová cesta do kempu. Po příjezdu jsme měli večeři a pak nás čekal příjemný večer u táboráku.

Čtvrtek

Ve čtvrtek jsme opět sjížděli Möll, ale tentokrát dlouhých 24 km. Celé dopoledne nás pronásledoval déšť, ale nám to nevadilo, protože bychom na vodě byli stejně mokří. Nový úsek byl o něco náročnější, protože zde byla spousta peřejí. Každopádně jsme si to velmi užili.

Večer jsme si zazpívali nespočet písniček u táboráku.

Pátek

Pátek znamenal poslední den a my nevěděli, co nás čeká. Dopoledne jsme si zašli na procházku k dalšímu vodopádu v okolí, kde se většina z nás i vykoupala, přestože voda byla velmi studená.

Když jsme se vrátili do kempu, instruktoři pro nás připravili Drtivou porážku. Vždy jsme závodili za chatku a myslím si, že všichni předvedli skvělé výkony. Spousta z nás se v řece nechtěně vykoupala.

Nakonec jsme byli pasováni na vodáky. Museli jsme sníst lžičku zvláštně vypadajícího pokrmu a vypít panák odporného pití neznámého původu. Dále následovalo podlezení pádla v lodi s bahnem a pasování na vodáka. Nakonec už jen osvěžení ledovou vodou a fukar. Pak jsme dostali náramek a vlezli si do sudu s teplou vodou.

Po jídle jsme si dobalili věci, rozloučili se se všemi instruktory, kteří byli úžasní, a nastoupili do autobusu. Po několika hodinách jsme v noci dorazili zpět do Ostravy. Teď už nám nezbývá nic jiného, než si vyprávět nekonečně mnoho skvělých a vtipných historek z Rakouska, a myslím si, že tento týden zůstane v našich srdcích už navždy.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).