ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Sportovní kurs Lužnice II. 2014

15. - 19. 09. 2014
 Mgr. Jiří Skála,
24. 09. 2014

Ve dnech 15. až 19. září 2014 se uskutečnil druhý vodácko-cyklistický kurs v jižních Čechách, kterého se zúčastnilo 15 studentů ze třídy 3A4. Vedoucím kursu byl profesor Skála, instruktorem profesor Kolašín a zdravotnicí profesorka Kurková. Ubytování a stravování bylo zajištěno v RS ALPA u jezu Krkavec na řece Nežárce.

První den proběhl základní vodácký výcvik a krátká cyklovyjížďka, která začala za krásného počasí, ale skončila v prudkém lijáku. Další den byl na programu vodácký sjezd řeky Nežárky z Jemčiny zpět na základnu na Krkavci. Hladina řeky byla po předchozích deštích značně zvýšená, a tak byl sjezd rychlý a dobrodružný. Nutno poznamenat, že účastníci našeho kursu zvládli vše velmi dobře a „udělalo se“ zanedbatelné množství posádek.

Další dny jsme putovali na kolech na krásný zámek Červená Lhota a po hrázích jihočeských rybníků do Třeboně. Poslední večer byl zpestřen zpěvem karaoke a závěrečným táborákem. Poslední den proběhla soutěž ve sportovních disciplínách a odjezd domů. Kurs provázelo krásné počasí babího léta, které přispělo k úspěšnému průběhu celého pobytu.