nahled

Sport a Pavel Tigrid? Ano!

Dne 10. 9. 2014 proběhla soutěž ostravských gymnázií nazvaná "Sport a Pavel Tigrid? Ano!", která se skládala ze tří sportovních odvětví: turnaje smíšených družstev v odbíjené, v košíkové a ze štafetového běhu o délce úseku 1400 m.

Turnaj v odbíjené se odehrál ve sportovní hale Čapkovy sokolovny. Naše družstvo po napínavém a vyrovnaném boji obsadilo 1. místo! K úspěchu dovedl tým kapitán družstva Václav Čevela, 8A8, ostatní členové družstva byli Tomáš Chochola, 8A8, Martina Smrečani, 6B8, Jana Kůřilová, 6B8, Hana Fukalová, 6A8, Tomáš Vojkůvka, 2A4, a náhradník Jakub Glonek, 8B8.

Družstvo košíkářů už tolik úspěšné nebylo a obsadilo 5. místo z celkem šesti družstev. Ale přestože se jim nedařilo, protože nebyli vzájemně sehraní, odvedli dobrou práci. Na hřiště nastoupili tito hráči: Nicol Šuláková, 4A4, jako kapitánka, Nicola Stivarová, 4A4, Denisa Janečková, 4A4, Zuzana Kratochvílová, 8A8, Jiří Juřička, 1A4, Marek Tlolka, 6A8, a jako náhradník Dominik Seman, 1A4.

Jako již tradičně byli naši běžci naprosto bezkonkurenční! S obrovským náskokem porazili ostatní školy a obsadili 1.místo! Štafetu mělo podle propozic tvořit 5 chlapců a 5 dívek, ale vzhledem ke zraněním v ostatních týmech jedno děvče a jednoho chlapce ubrali. To však nevadilo, tito náramně povzbuzovali a hecovali své kamarády, a dokonce s nimi běželi, aby je vyhecovali co nejvíce.Tím se stali nucenými náhradníky. Byli to Jakub Šlachta, 6B8, Daniela Vybíralová, 5B8, a Ivona-Marie Szturzová, 5B8. Za naši školu běželi Jakub Glonek, 8B8, Michal Dymáček, 4B8, Jan Bokůvka, 4B8, Vendula Žárská, 5A8, Hana Fukalová, 6A8, Jana Vývodová, 2A4, Leona Sabolová, 5B8, a Marian Krejčí, 5B8, který měl absolutně nejlepší čas ze všech zúčastněných běžců.

Všem sportovcům děkuji za skvělou reprezentaci školy, která se celkovým součtem bodů stala nejlepší, a tak Gymnázium, Ostrava-Hrabůvka, obsadilo 1. místo!