nahled

Soutěž ve zpěvu lidových písní

Je již milou tradicí na naší škole zpříjemnit si předvánoční čas zpěvem českých a slovenských lidových písní, a to i v rámci soutěže Lidová píseň.

Do letošního ročníku, který se konal ve čtvrtek 13. 12. 2018, se přihlásilo celkem 32 žáků, a tak se porota ve složení Marie Vašíčková, Eva Vašková a Martina Zelenková rozhodla rozdělit soutěžící hned do tří kategorií.

V kategorii Sólový zpěv - nižší ročníky gymnázia byla udělena dvě první místa, a to Jakubu Černíkovi z 2B8 a Kryštofu Ulmannovi z 1A8. Druhé místo získala Johana Ševčíková z 2B8 a na třetím místě skončili Terezie Lichnovská z 2B8 a Lukáš Do z 1A8.

V kategorii Sólový zpěv - vyšší ročníky gymnázia nejlépe zazpívala Barbora Černíková z 6A8, druhé místo bylo uděleno Veronice Radové z 2A4 a třetí místo patří Karolíně Kučerové z 4A8.

Jsme rády za letošní velký zájem o kategorii Vícehlasý zpěv – pěvecká dua. Krásný výkon předvedly Isabela Hermová a Ema Černošková z 3B8 a zaslouženě jim patří první místo. Druhé místo získaly Julie Lubojacká z 5B8 a Vendula Oborná z 1A4. Třetí místo bylo uděleno Michaele Hoňkové z 1A4 a Veronice Radové z 2A4.

Vítězům gratulujeme a všem soutěžícím děkujeme za velmi pěkné výkony!

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).