soutěž GATE krajské kolo

Vyhodnocení krajského kola literární soutěže GATE 2012

 

Již devátým rokem proběhla v Jazykové škole Pygmalion literární soutěž v anglickém jazyce určená studentům 3. ročníků středních škol. Soutěž s názvem GATE vznikla před devíti lety v Českém Těšíně ve snaze rozvinout zálibu studentů o četbu knih v cizím jazyce a také jako reakce na to, že zde před tím taková soutěž chyběla, jelikož četné jazykové soutěže se soustředily převážně na gramatiku, reálie nebo všeobecný přehled.

Postupem času se tato soutěž z městské soutěže rozrostla v soutěž krajskou a probíhá, jak za finanční podpory jednotlivých měst, tak v poslední době i za podpory Moravskoslezského kraje. V letošním roce se nám podařilo získat významného partnera této soutěže a to Oxford University Press. Výherci, ale i účastníci, kteří nedosáhli na stupně vítězů, tak mají zajištěny atraktivní ceny v podobě zjednodušené četby v anglickém jazyce, spoustu vzdělávacích materiálů (oxfordské jednojazyčné slovníky, učebnice apod.) a v neposlední řadě vítězové vždy obdrží hodnotnou cenu v podobě MP3/4 přehrávačů.

V letošním roce se v krajském kole soutěže umístili:

1. místo: Tereza Červinková – Gymnázium, Třinec, příspěvková organizace
2. místo: Dominika Ondrušková – Gymnázium, Český Těšín, příspěvková organizace
3. místo: Linda Vyvialová – Gymnázium, Ostrava-Hrabůvka, příspěvková organizace

4. místo: Tereza Samadzai - Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace
5. místo: Sára Galová – Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace
6. místo: Karolina Chmiel- Gymnázium s polským jazykem vyučovacím - Gimnazjum z Polskim Językiem Nauczania, Český Těšín, příspěvková organizace
7. místo  Radka Bajtková – Gymnázium, Třinec, příspěvková organizace
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).