Sněhuláci pro Afriku 2019

Už sedmým rokem je naše škola organizátorem celorepublikové akce Sněhuláci pro Afriku, do níž se každoročně zapojuje mnoho desítek škol a organizací napříč republikou, vyrábějí sněhuláky a dobrovolný příspěvek slouží na převoz kol dětem do Afriky. Takto už jsme usnadnili cestu ke vzdělání více než 8 000 afrických dětí.

Letos to však vypadalo, že zrovna my jsme si vylosovali pomyslného černého Petra. Sníh totiž napadl, zrovna když vrcholil boj o známky před uzavřením klasifikace a následně o jarních prázdninách. A pak už nebylo po sněhu ani památky. Takže symbolicky za pět minut dvanáct jsme se 1. března vrhli na sněhulákování. Sice bez sněhu, ale přece.

A velmi milým zjištěním je, že žáky neodradila ani tato improvizovaná forma akce, zapojili se ve velkém množství a vytvořili opravdu velmi originální kousky. Tématem letos byl Jára Cimrman či v duchu celého letošního školního roku Harry Potter. A musíme si přiznat, že Harry Potter našeho českého velikána zcela převálcoval. Většina výtvorů se totiž nesla v duchu potterovském.

O tom, který výtvor je nejoriginálnější a získá atraktivní ceny, rozhodne aktuálně probíhající fb hlasování a odborná komise. O částce, kterou přispějeme do společného měšce pro Kola pro Afriku, je však jasno už teď. Naši žáci vybrali opět krásných 3 556 Kč, za což jim moc děkujeme a jejich nesobeckosti a ochoty pomoci si nesmírně vážíme. Největší poděkování patří třídám 2B8, 4A8 a 1A4, které mají na celkové částce největší podíl. Ale cenná je každá, byť nepatrná částka. A my jsme rádi, že i sedmý rok si Sněhuláci pro Afriku uchovali pro naše žáky své kouzlo, a věříme, že 8. ročník bude opět plný sněhu a sněhových radovánek. Děkujeme!

Hlasujte na školním facebooku!
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).