Sněhuláci pro Afriku 2019

Již sedmým rokem je naše gymnázium organizátorem celorepublikové akce Sněhuláci pro Afriku (více na www.snehulaciproafriku.cz). Zatímco na mnoha místech republiky už žáci letos sněhuláky vytvořili, nám sněhové podmínky moc nepřály. Proto se letos musíme obejít bez sněhu, nikoli však bez sněhuláků.

Akce proběhne v pátek 1. 3. od 11:25 – 14:05, zapojit se mohou třídy, případně skupinky. Důležitý je vždy souhlas vyučujících v daných hodinách. Vyučující pak vykonávají dozor. Po vytvoření a odevzdání sněhuláků výuka dále nepokračuje, pokud si vyučující nevyžádali jinak (nahlášená písemka...).

Cílem je postavit co nejzajímavější, nejoriginálnější sněhuláky. Letos vyhlašujeme dvě témata:

a) Sněhulák v duchu Harryho Pottera
b) Sněhulák v duchu cimrmanovském

Pravidla:

- Sněhuláky je možno vyrobit z jakýchkoli materiálů.
- Každá třída, případně skupinka, může odevzdat libovolný počet výtvorů.
- Každý výtvor musí být opatřen třídou, případně jmény tvůrců.
- Výtvory se odevzdávají na vrátnici či v kabinetě p. prof. Böhmové.
- Za účast v akci se platí dobrovolné startovné, je na každém jedinci, třídě, kolik bude chtít přispět. Peníze slouží společnosti Kola pro Afriku na přepravu kol dětem v Gambii, jejichž prostřednictvím pak mají šanci dopravit se do školy a získat vzdělání. Cena přepravy jednoho kola je cca 50 Kč.
- Vybraná částka se odevzdává opět na vrátnici školy či u p. prof. Böhmové.
- Příští týden proběhne volba nejoriginálnějších sněhuláků v obou kategoriích. Rozhodovat bude jednak odborná porota, jednak sami studenti fb hlasováním.
- Vítězové obou kategorií a obou způsobů rozhodování získají atraktivní ceny. Bradavické koleje získají navíc body do soutěže.

Děkujeme za podporu projektu a budeme se těšit na vaše výtvory.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).