nahled

Sněhuláci pro Afriku 2016 – bez sněhu, záplava bílé ale nechyběla

Přes 220 přihlášených škol do projektu Sněhuláci pro Afriku, předpověď hlásí sněžení a teploty kolem nuly, uzavřené známky – ideální kombinace pro vyhlášení celorepublikového termínu pro stavění Sněhuláků pro Afriku 2016 na středu 27. ledna. Ještě o víkendu vypadá vše slibně, v pondělí je rázem vše jinak. Po sněhu ani památky, je třeba se tedy poprat s aktuální situací a improvizovat. Sněhuláci na naší škole v termínu proběhnou, ale jinak.

Už jednou jsme se bez sněhu obešli, poradíme si i letos. Sice očekávám menší ohlas, než kdyby se stavělo ze sněhu, přesto to nevzdávám a věřím, že naši studenti, a také kolegové, přistoupí i na recesi.

Vyhlašuji tedy soutěž o co největší počet studentů v jednotlivých třídách oblečených v bílé barvě, soutěž o nejoriginálnějšího sněhulákovského maskota a troufám si vyprovokovat k akci i své kolegy a vyhlásit soutěž nejodvážnější. Každá třída může vyrobit sněhulákovský kostým také pro svého kantora, podmínkou je jen to, že kantor si nesmí masku vyrábět sám, musí se jednat o práce studentů. Trochu se bojím, kolik kolegů mě bude chtít roztrhat na kousky a místo sněhuláků poslat k ledu, ale záhy zjišťuji, že první odvážlivci už mi hlásí, že do akce půjdou. Nakonec tedy ještě přidávám soutěž o sněhuláka z alternativních materiálů, sněhulákovský komiks a obrázek nejošklivějšího sněhuláka. Vše se studenti dozvídají s denním předstihem. Ve středu 27. ledna v 11.30 pak akce startuje. Začínáme velkým bílým sněhulákem z našich těl v atriu. Přes počáteční rozpaky se podařilo uspořádat masu studentů a kantorů do patřičného tvaru, aniž bychom stihli zmrznout. Ani fotografové nezklamali a náš výtvor zvěčnili. Pak následuje tvoření originálních sněhuláků ve třídách. V půl jedné nastává okamžik nejočekávanější – přehlídka kantorů ve sněhulákovských kostýmech a třídních maskotů. Někteří kolegové strávili úpravou svého zevnějšku a metamorfózou ve sněhuláka i desítky minut či několik hodin, výsledek ale stál za to. A já před svými kolegy smekám za to, že do akce šli a kostýmy, mnohdy opravdu bizarní, na sebe oblékli. Velmi originální byli také maskoti tříd. To vše posoudila naše odborná porota a vyhodnotila ty nejlepší.

Cílem celé akce však nebylo jen se pobavit, ale také pomoci dětem v Africe ke vzdělání. Ani tady naši studenti nezaváhali a já jim moc děkuji, že společně můžeme přispět společnosti Kola pro Afriku krásnou částkou 4 500 Kč.

A jak dopadlo naše sněhulákovské klání?

Vítězné třídy v počtu studentů v bílé barvě: 1. místo: 5A8, 2. místo: 2A8, 3. místo: 1B8. Vítězní kantoři-sněhuláci: 1. místo: Erika Kopečková, Martin Kotek, 2. místo: Michal Matuška. Vítězní třídní maskoti: zde nastala vzácná shoda počtu hlasů: 1. místo: 3A8, 1A8, 4A8. Vítězný sněhulákovský komiks: Veronika Sedlářová (5A8).

Vítězný nejošklivější sněhulák: 1. místo: Agáta Pelikánová, Eliška Kubínová (5B8) a Aneta Nedavašková (2B8), 2. místo: Ivona-Marie Szturcová a Leona Sabolová (6B8). Nejoriginálnější sněhuláci: zde bylo velmi těžké rozhodnout o nejoriginálnějším výtvoru, neb všechna díla byla velmi nápaditá, nakonec porota vyhodnotila bez rozlišení pořadí tyto výtvory: Sněhulák tříd 4B8, 2A4, 4A8, 1A4, 4A4, 2A8 (tři sněhulákovské výtvory).

Ceny pro vítěze budou předány v průběhu příštího týdne třídním učitelům daných studentů. Všem vyhodnoceným gratulujeme, vítězem v této akci je ale každý, kdo se zapojil a byl ochoten pomoci. Ještě jednou tedy velký dík našim studentům i mým kolegům za to, že naše gymnázium se dokáže stmelit pro dobrou věc, vytvořit skvělou atmosféru, a hlavně že nezůstáváme lhostejní, bavíme se a pomáháme.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).