nahled

Sněhuláci pro Afriku 2016

Sněhuláci pro Afriku - harmonogram 27. 1. 2016Sněhuláci pro Afriku - harmonogram 27. 1. 2016

Již čtvrtým rokem naše gymnázium pořádá celorepublikovou akci Sněhuláci pro Afriku. Letos se nám podařilo oslovit již více než 200 škol a stále se zapojují další. Některé školy již sněhové nadílky využily, jiné na sníh teprve čekají. A protože to aktuálně vypadá, že by se sníh mohl udržet i v Ostravě, známky se uzavírají a první pololetí by mohlo mít netradiční zakončení, rozhodli jsme se vyhlásit na středu 27. 1. 2016 sněhulákovský den i u nás na škole.

Vydrží-li sníh, vypukne na školním pozemku opět velké stavění sněhuláků. Zapojit se může každý, akce bude probíhat od 11:30 do 13:30 hod. Stavět mohou jednotlivci, skupinky i celé třídy, jak už jste z minulých let zvyklí. Stejné zůstává také startovné za sněhuláka, kterým přispějete neziskové organizaci Kola pro Afriku na převoz kol dětem do Gambie. Tím umožníte africkým dětem překonat vzdálenost do školy a vzdělávat se. Věříme, že naše škola opět ukáže, že si vzdělání vážíme a uvědomujeme si, že ne všem dětem je dáno, aby se bez pomoci jiných zemí do školy dostaly. Stejně jako vloni můžete ke stavbě sněhuláka použít jakékoli rekvizity, z postavených sněhuláků se pak na fb gymnázia bude volit nejoriginálnější výtvor. Sněhuláci s největším počtem hlasů budou odměněni zajímavými cenami.

Nově pak vyhlašujeme pro letošní akci ještě čtyři další soutěže:

1. Nejoriginálnějsí sněhulák postavený ze sněhu, motivovaný však Afrikou a tamějším životem (faunou, flórou...)

2. Cena pro třídu, do níž v daný den (27. 1. 2016) přijde nejvíce studentů oblečených v bílé barvě.

3. Cena pro třídu, která z jednoho svého studenta vytvoří nejoriginálnějšího sněhulákovského maskota (což neznamená uložit k ledu, zasypat sněhem, ale vytvořit kostým sněhuláka).

4. Nejodvážnější soutěž a největší cena pro třídu, která přesvědčí svého třídního, aby s humorem sobě vlastním také vplul do sněhulákovských radovánek, a vytvoří nějaký sněhulákovský kostým přímo pro něj. V případě chuti třídy zapojit se, ale nechuti třídního, jej může zastoupit i jiný kantor. Hodnotit se opět bude originalita kostýmu. Vyhrává nejoriginálnější třídní sněhulák. Podmínkou je, že na kostýmu se musí podílet třída – nesmí si ho vytvářet třídní učitel sám.

Přehlídka třídních maskotů a třídních sněhuláků proběhne v 11:30 v atriu školy. Výherce určí odborná porota. Zapojit do akce se mohou všichni, pro studenty ochotné přidat se do této naší hry s hlubším podtextem pomoci končí výuka v 11:30, účast je nutno domluvit si s vyučujícími.

Veškeré informace vám podají organizátoři přímo při vstupu na školní hřiště nebo třídní učitelé. Věříme, že Gymnázium, Ostrava-Hrabůvka, se stále ještě umí bavit, má smysl pro recesi, a to jak studenti, tak kantoři, a že společně pomůžeme opět dobré věci a Sněhuláci pro Afriku nejroztodivnějších tvarů, barev, velikostí zase zaplaví celý školní pozemek.

nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).